Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan: "Üst üste yaşanılan seçimler milleti yordu''

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üst üste yaşanılan seçimler milleti yordu”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim mitinglerini bugün Ankara’da devam ettirdi. Erdoğan, Ankara’nın ilçesi Haymana ve Elmadağ’ın ardından Erdoğan Çubuk’ta halka seslendi. Millet ittifakı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti’nin projelerinden ve yatırımlarından bahseden Erdoğan, 3 bin kişi kapasiteli bir yurt yapılacağını, Çubuk Gençlik Merkezi’nin yapımının da bitmek üzere olduğunu açıkladı. Erdoğan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Çubuk arasındaki metro hattı projesinin 16 kilometre uzunluğunda olacağını ve 5 istasyonu bulunacağını dile getirdi. Erdoğan hattın etüt proje çalışmalarının bu yıl tamamlanacağına da dikkat çekti.

“Yepyeni bir dönem açacağız”

Erdoğan, önümüzdeki dönemde ilçeye yapılacak hizmetlerden söz etti. Aile Yaşam Merkezi yapılacağından ve bünyesinde Çocuk Kulübü, Gençlik Merkezi, Yaşlılar Merkezi, Engelliler Merkezi, Hanımlar Lokali gibi birimlerin bulunacağından bahseden Erdoğan, “Yıldırım Beyazıt mahallemizdeki 30 bin metrekarelik alanda, içinde çocuk oyun ve spor alanları, bitki sergi alanları, bisiklet, koşu ve yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve kır bahçesinin olacağı bir park yapacağız. Okullarımızı ve mahallelerimizi mini futbol ve voleybol sahalarıyla donatacağız. İlçemizi potansiyeline uygun yatırımlarla donatmak için hep birlikte gece gündüz çalışacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu. Ülkemizi 2023’e hedeflerimize ulaştıracak adımları attıkça bu tür tuzakların üstesinden daha kolay geleceğimize inanıyorum. Seçimlerden sonra tüm gücümüz ve imkanlarımızla bu konuya odaklanacağız. Yapısal reformlardan ve reel ekonominin desteklenmesine, istihdamın artırılmasına kadar her alanda ülkemizin önünde yepyeni bir dönem açacağız” mesajını verdi. 

“Bay Kemal’in kılavuzu karga”

Türkiye’nin güney sınırları boyunca terör koridoru kurmak isteyenlerin olduğunu, 31 Mart’ı beklediklerini, bunu bekleyenler arasında olan en başlı kişinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu dile getiren Erdoğan, konuşmalarını şu şekilde devam ettirdi: ” “Türkiye’nin güneyinde, Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoruna YPG var. Bunlar oradan bize saldırılar yapmadılar mı? YPG bizi 100’ü aşkın kardeşimizi şehit etmedi mi? Sen de nasıl bir akıl var ya? 16 bin 500 kilometre uzaklıkta Yeni Zelanda’da cuma ibadetindeyken şehit edilen 51 kişi var. Yüzde 99’u Müslüman olan Türkiye’de bir siyasi partinin başındaki bu bay Kemal, ya sen önce bir defa bir aynaya bak. Sen nesin, kimsin, yani Müslümanların karşısına geldiğin zaman bu ülkede bukalemun gibi değişeceksin ama kalkıp böyle bir şey olduğu zaman da faturayı Müslümanlara keseceksin. Bunu biz batılılardan duyuyoruz da sana ne oluyor bay Kemal? Bu da Mansur Yavaş gibi birisini getirdi, Ankara’ya başkentimize Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yaptı. Onun bundan bir farkı olabilir mi? Sahte senetlerle bu da milletimizi aldatmaya kalkıyor. Bay Kemal’in kılavuzu karga, kılavuzu karga olanlarla biz yola gitmeyiz” vurgusunu yaptı. 


Erdoğan, son yıllarda üst üste yaşanılan seçimlerin milleti yorduğunu dile getirdi.

“Seçimler milletimizi yordu” 

Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin Kürt olmadığının altını çizdi. “Türkiye’de Kürdistan diye bir bölgemiz yok. Sen Kürdistan’ı mı arıyorsun, Irak’ın kuzeyinde var, yanına al o mekanizmanın içinde olanları da beraberce defolup gidin o Kürdistan’a. Size bu topraklarda mama yok.” şeklinde tepkisini dile getiren Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na ;Kürt kardeşlerinin iradesini kontrol altına alıp almadığını sordu. ”Erdoğan, son yıllarda üst üste yaşanılan seçimlerin milleti yorduğunu ifade ederek, “İnşallah pazar gününden sonra, önümüzde dört buçuk yıllık kesintisiz bir dönem var. Belediyede de 5 yıl. Bu zamanı, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için en verimli şekilde kullanacağız” diye konuşan Erdoğan, yaptığı konuşma sonrası Çubuk’ta Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığını da ziyaret etti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla