MHP Besni'de AK Parti'nin belediye başkan adayına destek verecek.

MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, MHP Besni Teşkilatını ziyarette bulundu. İl Başkanı Hüseyin Özgün, Türkiye’nin istikrarı için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile Besni Belediye Başkan Adayı Kenan Polat’ı adaylıktan çektiklerini dile getirdi.

Başkan Özgün 31 Mart seçimi ile ilgili konuşmasına, MHP Belediye Başkan Adayı Kenan Polat’ı adaylıktan çekme nedenlerini şu ifadelerle dile getirdi: “31 Mart’ta yapılacak olan belediye başkanlığı seçiminde bildiğiniz üzere MHP Belediye Başkan Adayımız Kenan Polat’tı ancak Millet İttifakı’nın kazanmaması için MHP olarak önce vatanım, sonra milletim, sonra partim diyen bir teşkilat olduğumuz için, Türkiye’nin bekası için Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatı ile Belediye Başkan Adayımız Kenan Polat’ı genel merkezimizin ve genel başkanımızın emri ile adaylıktan çekmiş bulunuyoruz.”

”Amacımız Türkiye’nin geleceği”

31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde AK Parti’ye oy vermelerini isteyen Başkan Özgün şu açıklamalarda bulundu. ”Amacımız ve gayemiz Türkiye’de dinamitler ile orayı burayı patlatanlara, yollara bomba düzenekleri kuranlara belediye konusunda bu fırsatı vermemektir. Bu sebeple adayımızı çekerek, MHP Besni İlçe Teşkilatı olarak 31 Mart’ta yapılacak olan belediye başkanlığı seçiminde AK Parti’nin adayını destekleyeceğiz. Ben Milliyetçi Hareket Partiliyim diyen ve teşkilatın emirlerine uyan her partili ve ülkücü kardeşimin 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde AK Parti’ye oy vermelerini istiyorum. Çünkü amacımız Türkiye’nin geleceğidir, Türkiye’nin bekasıdır. Adayımızı çekme sebebimiz budur. Hepinizi 31 Mart’ta AK Parti’ye oy vermeye davet ediyorum”

”AK Parti’yi destekliyoruz”

MHP MYK Üyesi Sedat Yaşar Ak Parti’yi desteklediği açıklamasında bulundu. Yaşar “Bizim bir fazla belediye almak gibi bir kaygımız ve işlevimiz yok. Tamamen Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve parti olarak ülkenin bekasından başka hiçbir düşüncemiz ve hiçbir yetkimiz olamaz. Adayımızı çekmiş bulunmaktayız. Ancak il genel meclisi üyeliklerinde ve belediye meclisi üyeliklerinde kendi partimizin adaylarını desteklemeye devam ediyoruz. sadece belediye başkanlığı adaylığında AK Parti’yi destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İnceleyin:  Faruk Pınarbaşı, partisinin aday listesine tepki gösterdi

”Birlik beraberlik ruhuna ihtiyaç var”

MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır, 15 Temmuz’dan sonra gelişen süreçte Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde olan bir ruha ihtiyaç olunduğunu dile getirdi. ”Türkiye’nin yarınını, 2023 yılının lider Türkiye’sini inşa etmek üzere bir birliktelik oluşturuldu ve bu birlikteliğin adı da Cumhur İttifakı oldu. Cumhur İttifakı’nın seçim anlamındaki ilk birlikteliği 24 Haziran seçimlerinde ortak cumhurbaşkanı adayımız ve milletvekillerinin ayrı şekilde seçime girmesiyle de şekillendi.” ifadelerinde bulunan Çakır, ”AK Parti’den seçilecek olan belediye başkanı seçim gününe kadar Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayıdır. Biz şu zamana kadar AK Parti’nin adayı olan, bundan sonra da Cumhur İttifakı’nın adayı olan adayımıza sonuna kadar destek vereceğiz ve Besni halkından da MHP’ye de kontrol ve denetim gücü vermeleri adına da belediye meclis üyelikleri ve il genel meclisi üyeliklerine de destek istiyoruz” diye konuştu. 

Facebook Yorumları