Ana SayfaGündemErdoğan'dan Ankara'ya 55 bin kişilik bir stadyum Projesi

Erdoğan’dan Ankara’ya 55 bin kişilik bir stadyum Projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Atakule’de gençlerle bir buluştu. Ankara’ya kazandırmak istediği 55 bin kişilik stadyumdan bahsetti. Arada moderatörün ve sunucunun olmadığı konuşmada, gençlerle konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle samimi bir ortamda sohbet etti. Erdoğan’ın gençlerle olan sohbetini sosyal medya hesaplarından canlı yayın olarak paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önceki konuşmalarında Denizlilere terörist dediği şeklinde çıkan haberlere de açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ”Ben bu partilere oy verenlere terörist diyecek kadar vicdansız değilim. Siyasette benim 40 yıllık deneyimim, tecrübem asla böyle bir şeyi kabul etmez. Ama sözde İYİ Parti’nin başındaki hanım Denizli’de benim terörist vatandaşlarım işte size böyle diyen cumhurbaşkanı, Aydın’a geliyor aynı şeyi söylüyor. Türkiye hukuk devleti, avukatlarım vasıtasıyla kendine 250 bin liralık manevi tazminat davası açtım. Vatandaşlarıma, terörist deme noktasına beni, şahsımı taşıyan bir anlayışa hukuk devleti içerisinde hakkım neyse bunu ararım.” ifadelerinde bulundu.


Erdoğan, ”Ankara’ya şimdi çok büyük bir stadyum yapıyoruz. Biz burada başta bir hata ettik ama böyle de olsa bunu yapmak zorundayız. 55 bin kişilik bir stadyum düşünüyoruz. Onun üzerinde çalışacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

”2.5 milyonu Mehmetçik Vakfına”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalar ile ilgili açıklamasına da değindi. ”Kılıçdaroğlu, benim, ailemin burada paralarının olduğundan bahsetti. Davaları açtık ve ilk derece mahkemelerinden çıkan karar 2.5 milyona mahkum oldu. Şimdi istinafta. İstinaftan da teyit edildiği taktirde buradan gelecek olan 2.5 milyonu Mehmetçik Vakfına hibe edeceğim. Hedefimizde taban yoktur, tamamen tavan vardır. Kandil ile yönetimin irtibatı var. Kandil’den talimatları alırlar, Kandil’in talimatlarını da televizyon ekranlarında görüyorsunuz. Bu oyunu bizim bu seçimlerde bozmamız lazım.” dedi.

55 bin kişilik bir stadyum düşünüyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisine gelen spor sorularına da cevap verdi. “Ankaragücü’nü takip ediyor musunuz?” sorusuna, Ankaragücü’nün şu anda Ankara’nın Süper Lig’teki tek takımı olduğunu, bir ara kötü gittiğini ama toparladığını dile getirdi. “Temennim, Ankara’yı her halükarda özellikle de Süper Lig’de temsil eden bir takımın olmasıdır” şeklinde bulunan Erdoğan, Ankara’da gerçekleştirmek istediği stadyum projesini de şu cümlelerle açıkladı. ”Ankara’ya şimdi çok büyük bir stadyum yapıyoruz. Biz burada başta bir hata ettik ama böyle de olsa bunu yapmak zorundayız. 55 bin kişilik bir stadyum düşünüyoruz. Onun üzerinde çalışacağız. Onun düşünmemizin sebebi, burada bir dünya kupası veya Avrupa kupası olması halinde hepsi İstanbul şeklinde değil ama Ankara-İstanbul arası böyle bir durum söz konusu olabilir diye böyle dev bir proje yaptık. Temenni ediyorum ki, Ankara böyle güzel bir stadyuma sahip olduktan sonra Ankaragücü’de onunla birlikte, Ankaragücü’nün çok ciddi bir seyirci potansiyeli var. Türkiye’de birçok şehirde ve kulüpte böyle bir seyirci potansiyeli yok.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla