MHP Genel Başkan Yardımcısı Vahapoğlu Engin Altay'a tepki gösterdi.

Mustafa Hidayet Vahapoğlu, 31 Mart seçimlerini intikam vesilesi olarak gören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi hücre ile tehditte bulunan açıklamalarından dolayı Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay’a tepki gösterdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Vahapoğlu, yaptığı açıklamaları sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay’a ateş püskürdü. Vahapoğlu, şu cümleleri dile getirdi: “Lanet olsun, bu son kadehi içmeseydim” deseydi, herhalde aklı başında bir açıklama yapardı. Kılıçdaroğlu’nun bu şekilde son kadehi zıkkımlanmadan bırakabilmeyi becerememiş: şuursuzca ifadelerle muhataplarını, rakiplerini tahkir ve tahrik eden, aşağılayan, dil kullanan mensupları hakkındaki tavrını görmek istiyoruz”

Vahapoğlu: ”Rekabet nezaket içinde sürdürülmeli” 

Vahapoğlu, Engin Altay’ın kullandığı ifadelerin ittifak içindeki düşünce yapısının, kafa yapısının ortaya çıktığını dile getirdi. Seçim süresi içindeki rekabetin nezaket barındırması gerektiğinin altını çizdi. “İki gün önce bir açıklamasıyla Cumhurbaşkanını ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi hedef alan CHP’li bir Grup Başkanvekili bir milletvekili var. İfadesi bizim ne Türk siyaset kültürüne, ne de kabul görmüş ahlaki kurallara, siyasi etiğe uymuyor. Beyefendi, bay kambur ve bay dumur diye iki lideri hedef alarak konuştu. Lanet olsun bu son kadehi içmeseydim deseydi heralde aklı başında bir açıklama yapardı. CHP’nin ve ittifakın içerisinde olan yöneticilerin kafa yapısını ortaya koyması açısından fevkalade önemli. Bu kısa dönem içerisinde 14 ilimizde değişik ilçelerimizde vatandaşlarımızda bir araya geldim.

”Vatandaşlarımızın hiç birisi 31 Mart’ı intikam olarak görmüyor”

Vatandaşlarının bayram havası içinde olduğunu, eski, tarihi partinin yöneticilerinin ağır cümlelerde bulunmasına üzüldüğünü ve tehlikeli olduğunu dile getiren Vahapoğlu, ”Savcılarımız, bu şahısla ilgili olarak gerekli adımları attılar. Seçimler huzur içerisinde geçmek zorundadır. Özellikle siyasi partileri yönetenler buna dikkat etmek zorundadır. Rekabet, bir nezaket içerisinde sürdürülmelidir. Siyaset, vatandaşa sopa olarak kullanılmamalıdır. Allah’ın izniyle 31 Mart sandık başı buna dikkat edeceğiz. Bu zihniyet içerisinde olan siyasi görüş ya da ittifak; Türkiye’nin maruz kaldığı, maruz kalma ihtimali yüksek olan tehlikelerden de habersiz. Özellikle Kılıçdaroğlu’nun bu şekilde son kadehi zıkkımlanmadan bırakabilmeyi becerememiş: şuursuzca ifadelerle muhataplarını, rakiplerini tahkir ve tahrik eden, aşağılayan, dil kullanan mensupları hakkındaki tavrını görmek istiyoruz. Dilerim, hak ettiği şekilde bir tavır gösterecektir” diye konuştu. 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  AK Parti, yerel seçimler için yeni yüzler arıyor