Van Büyükşehir Belediyesince bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Van Kitap Fuarı’, kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Van Büyükşehir Belediyesince bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Van Kitap Fuarı’, kitapseverler tarafından yoğun ilgi gördü. 7 Aralık’ta Organize Sanayi Bölgesi Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan fuar, ilk 3 günde, 70 bin ziyaretçiyi ağırladı. 150 yayınevi ve 150’den fazla yazarın yer aldığı fuar, Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyor. Şiir dinletileri, panel, söyleşi ve imza günlerinin düzenlendiği fuarda okuyucular sevdikleri kitapları da yazarlarına imzalatma imkânı buluyor.

Katılımcı yayınevi sayısı arttı

Kitap fuarının organizasyonluğunu üstlenen Eylül Fuarcılık Genel Koordinatörü Remzi Çayır,  geçen yıl 100 yayınevi ile fuar alanında yer aldıklarını ifade ederek sayının bu sene 150’yi aştığını anımsattı. Çayır, “Türkiye’nin birçok yerinde kitap fuarları düzenliyoruz. Ayrıca ülkemizin ihracatına yön veren Uluslararası arenada da birçok fuar organize ediyoruz. Amacımız her zaman için kitapları geniş kitlelerle buluşturmak. Yazarla okuyucuyu aynı atmosferde buluşturmayı hedef belirlemişiz. Bu anlamda fuarın düzenlenmesinde Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Fuarın içeriği çok zengin”

Fuar alanında özellikle çocuklara yönelik zengin kitap seçeneklerinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini vurgulayan Nermin Erol, “Burada kırtasiyelerdeki fiyatının neredeyse yarısına kitapları temin edebiliyoruz. Sevdiğim, takip ettiğim birçok yazarın kitaplarını imzalatıp alabiliyoruz. Çok zengin ve geniş bir kitap içeriği var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Fuar alanını gezen öğrencilerden Veysel Kılınç ise, aradıkları tüm kitapların stantlarda mevcut olduğunu ve fiyatlarının da uygun olduğunu ifade ederek, geçen yıla göre yeni yayın evlerinin de fuara zenginlik kattığını belirtti.

Panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyeleri gibi birçok kültürel etkinliğin yer aldığı fuar, 16 Aralık Pazargününe kadar açık olacak.

İnceleyin:  Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı

Yerel seçimler yaklaşırken tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Yerel seçimler 2019 için derlediğimiz son dakika haberleri takip ediniz. Yerel yönetim haberleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları