Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, beş yıl mesai arkadaşlığı yaptığı Hüseyin Oprukçu’yu konvoyla Ereğli’ye getirerek, hemşehrilerine emanet etti.

Hüseyin Oprukçu, 2014 Mahalli İdareler Seçimleri ile Ereğli (Konya) Belediye Başkanlığına virgül koydu. Adana’ya gelen ve Adana Büyükşehir Belediyesinde birçok kademede görev yapan Oprukçu, son olarak ASKİ Genel Müdürlüğü görevini yaptı. Oprukçu, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Belediye Başkan Adayı olduğu Ereğli’ye Adana’dan uzun bir konvoyla getirildi.

Başkan Hüseyin Sözlü, sözünü tuttu

Daha önce Adana’da yaşayan Ereğlililerin düzenlediği birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde “Adana’da Hüseyin Oprukçu’nun ne kadar sevildiğini Ereğli’ye göstereceğiz ve hatta onlara ‘ara verdiniz ayıp ettiniz’ diyeceğiz. 8 Aralık’ta O’nu Adana’dan büyük bir kalabalıkla Ereğli’ye teslim edeceğiz” diyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sözünde durdu ve yıllardır mesai arkadaşlığı, Milliyetçi Hareket Partisi’nde yol arkadaşlığı yaptığı Oprukçu’yu Ereğlili hemşerilerine görkemli bir konvoyla emanet etti.

“Hasreti dindirmeye geldik”

Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği programda konuşan MHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, “Bir beş yıl daha Ereğli kaybetmesin diye, hasreti dindirelim diye geldik Ereğli’ye. Türkiye bizim gözümüz, Ereğli bizim gözbebeğimiz” dedi.

Oprukçu, konuşmasının sonunda kendisine refakat eden, yol arkadaşlığını esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

“Bir heybenin iki gözü gibiyiz”

Başkan Hüseyin Sözlü ise, “Torosların iki yakasında bir heybenin iki gözü gibiyiz. Ereğli ve Adana bizim gözümüzde bu ölçüdedir. Bir Ereğlili ile beş yıl mesai arkadaşlığı yapmış olmaktan dolayı bahtiyarız. Hüseyin Bey, Adana’nın o yoğun koşturmasını, telaşını eminim ki Ereğli’de devam ettirecek, hemşerilerinin desteği ile bu güzel ilçede milliyetçi ve üretken belediyeciliğin önemli bir temsili olacaktır” diyerek, Oprukçu’yu Ereğlili hemşerilerine emanet etti.

İnceleyin:  İller ve Oy verme saatleri

Yerel seçimler yaklaşırken tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Yerel seçimler 2019 için derlediğimiz son dakika haberleri takip ediniz. Yerel yönetim haberleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları