Artvin’de sebze ve meyvenin yüzde 30’a varan indirimlerle satılacağı “Artvin Hal ve Meyve Sebze Dünyası”, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin katılımıyla açıldı.

Muammer Şahin tarafından Miralay Şükrü Bey Caddesi üzerinde 350 metrekare alanda hizmete açılan Artvin Hali ve Artvin Meyve Sebze Dünyasının açılışı yapıldı. Hal, 150’nin üzerinde ürün çeşitliliği bulundurarak 6 personel ile toptan ve perakende satış ile vatandaşlara hizmet verecek. İşletme Mersin ve Antalya’dan ürünleri direk üreticiden alarak kendi araçları ile Artvin’e getirdiğinden dolayı yüzde 30’a varan indirimlerle satışa sunacak.

“Şehrin eksiği giderildi”

Açılış törenine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan, Artvin Ticaret Odası Başkanı Seçkin Kurt, CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kocatepe, ihtiyacının giderilmesinden ötürü mutlu olduklarını ifade etti. Kocatepe, “Biliyorsunuz şehrimizde hal yoktu ve bu işletme ile şehrimizin ihtiyacı olan bir iş yerini daha vatandaşlarımıza kazandırmış olduk. Sebze ve meyve şehrimizde ki hal eksikliğinden ve buna bağlı olarak da ulaşımdan ötürü pahalıya satılıyordu. Meyve sebzenin ucuzlaması içinde üreticiden alınıp şehrimizdeki toptancılar tarafından satılması gerekiyordu. Muammer kardeşimde bu eksiği giderdi. Böyle güzel açılışlarda birlikte olmak bizi mutlu ediyor” dedi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı Seçkin Kurt, işletmede ki ürün çeşitliliğine dikkat çekerek, Artvin’de bu alandaki eksikliğinde giderilmiş olduğunu söyledi

“Vatandaşa ucuz meyve ve sebze satacağız”

İşletme Sahibi Muammer Şahin; 18 yıldır bu işi yaptıklarını belirterek Antalya ve Mersin’den üreticiden aldıkları ürünleri kendi araçları ile Artvin’e transfer ettiklerini ve bundan ötürüde, vatandaşa %30 daha ucuz meyve ve sebze satacaklarını ifade ederek bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayarak açılışa gelen herkese teşekkür etti.

İnceleyin:  Zinnur Büyükgöz: İhtiyaçları biliyoruz, projelerimiz hazır

Yerel yönetim haberleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları