Millet İttifakı’nın CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, başkentte suyu öğrencilere indirimli vereceklerini belirtti. Yavaş, en büyük hayalinin hafif raylı sistemi getirmek olduğunu da kaydetti.

Millet İttifakı’nın CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, başkentte suyu öğrencilere indirimli vereceklerini belirtti. Yavaş, en büyük hayalinin hafif raylı sistemi getirmek olduğunu da kaydetti.

Millet İttifakı’nın CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Çankaya ilçesi Sokullu Caddesi’ndeki bir öğrenci evini ziyaret etti. Burada öğrencilerle birlikte makarna, kısır ve tatlı yiyen Yavaş, projelerini anlattı. Yavaş, öğrencilerin sorun ve taleplerini de dinleyip, sorularını cevap verdi. Yavaş, katılımcı belediye olacaklarını belirterek, “Öğrenciler olarak siz de ulaşıma, suya para veriyorsunuz. Biz de o paraları kullanıyoruz. Avrupa’da, ‘Ödeyen karar verir’ diye bir kural vardır. Bu yüzden her konuda sizin de görüşlerinizi alacağız” dedi.

“İlk Meclis kararımız öğrenciye indirim olacak”

Büyük kızının yurtdışında yaşadığını anlatan Yavaş, “Kızıma sorardım, ‘Gençlere neler yapıyorlar’ diye. Orada öğrenci evi statüsü var. Orada bir öğrenci kalıyorsa bildiriliyormuş ve su faturasında yarı yarıya indirim yapıyorlarmış. Bunu biz de yapacağız. Zaten şimdiye kadar Ankara’nın suyu en pahalıydı. Biz eleştirince, projemizi açıklayınca indirim yaptılar. Şimdi biz de indirim yapacağız. Bu durumda geçen sene ödediğiniz faturanın çeyreğini ödemiş olacaksınız. Alacağımız ilk Meclis kararımız bu olacak” dedi.

“En büyük hayalim hafif raylı sistem”

Mansur Yavaş, daha sonra, Elmadağ’da seçim koordinasyon merkezinin açılışını yaptı. Burada projelerini hatırlatan Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “En büyük hayallerimden birisi, Ankara’daki banliyö treninin hafif raylı sistem haline getirilip, bir ucunu Yenikent’e, bir ucunu Elmadağ’a getirilmesini istemiştim. Bunu Ulaştırma Bakanlığı yaptı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devretti. İlk yapacağımız işlerden bir tanesi, hem buranın ulaşımını rahatlatmak hem de sanayicinin imkanlarının artması ve ileride kurulacak üniversiteler için cazip hale gelmesi için hafif raylı sistemi buraya getirmek olacaktır.”

İnceleyin:  Karaman Belediye Başkanı suya atlayıp, hayat kurtardı

“Sözleşmeli üretim yaptıracağız”

Konuşmasında, Ankara civarındaki insanların zengin olmasını istediklerini kaydeden Yavaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak bütün bitkileri sizlerden alacağız. Sözleşmeli üretim yaptıracağız, fideyi vereceğiz, satın alma garantisiyle yaptıracağız. Köylerde hayatı teşvik edeceğiz. Neredeyse yok parasına su parası alacağız. Her köye güneş enerjisi yapacağız. Yeter ki cebinden 5 kuruş çıkmasın, üretken olsun” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları