Bakan Kurum Şehzadeler Belediyesinin kentsel dönüşüm projesine onay verdi
Bakan Kurum Şehzadeler Belediyesinin kentsel dönüşüm projesine onay verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Şehzadeler Belediyesi’nin beş mahallede gerçekleştirmeyi hedeflediği kentsel dönüşüm projesini onayladı. Projenin ilk ayağında TOKİ işbirliğiyle 600 konut yapılacak.

 

MANİSA- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Şehzadeler Belediyesi’nin beş mahallede gerçekleştirmeyi hedeflediği ve bu uğurda 6 yıldır emek harcadığı kentsel dönüşüm projesini onayladı. Kısa süre içinde hak sahipleri ile uzlaşı süreci başlayacak ve üç etapta gerçekleştirilecek projenin ilk ayağında TOKİ işbirliğiyle 600 konut yapılacak.

Bakan Kurum Şehzadeler Belediyesinin kentsel dönüşüm projesine onay verdi 2
Bakan Kurum Şehzadeler Belediyesinin kentsel dönüşüm projesine onay verdi 2

Bakan’a sunum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Manisa’ya geldi. Kentteki temaslarına Manisa Valiliği’ni ziyaret ederek başlayan Bakan Kurum’a ziyaretinde AK Parti Manisa milletvekilleri Murat Baybatur, İsmail Bilen, Mehmet Ali Özkan, Tamer Akkal, Semra Kaplan Kıvırcık ile bakanlık bürokratları eşlik etti. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Valilik’te gerçekleştirilen toplantıda; Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar mahallelerinde gerçekleştirecekleri kentsel dönüşüm projesi ile ilgili sunum yaptı. Bakan Kurum’dan projelerine destek talep eden Başkan Çelik, kentsel  dönüşüm projeleri için onay beklediklerini söyledi. Kentsel dönüşüm bölgesinde oturan vatandaşların ekonomik seviyeleri iyi olmadığı için hak sahiplerine verilecek konutların metrekare birim fiyatlarının iyileştirilmesini beklediklerini ifade eden Çelik, Eylül ayı itibariyle hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerini tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bakan Kurum Şehzadeler Belediyesinin kentsel dönüşüm projesine onay verdi 3
Bakan Kurum Şehzadeler Belediyesinin kentsel dönüşüm projesine onay verdi 3

Yılsonuna kadar inşaat başlıyor

Başkan Çelik’in sunumunu ve taleplerini dinleyen Bakan Kurum da, kentsel dönüşüm projesini onayladı ve her konuda destek sözü verdi.  Bakan Kurum yapılan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Biz kentsel dönüşümü son derece önemsiyoruz. Şehzadeler ilçemizde Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar mahallelerinde yaklaşık 36.5 hektarlık alanı kapsayan alanda 3 etap halinde kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz. 1769 bağımsız bölüm var bu alanda. Hemen bu hafta vatandaşlarımız ile görüşmelere başlayacağız. Yıl sonuna kadar 600 konutun inşasına başlayacağız. En kısa sürede de tamamlayıp hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

İnceleyin:  Başkan Faruk Akdoğan, müjde ile döndü

 

 

Facebook Yorumları