Bakırköy Belediyesi Tıp Merkezi bünyesinde hizmet veren çocuk ile yetişkin ağız ve diş sağlığı polikliniğinde 22 bin 479 hastaya sağlık hizmeti verildi.

Bakırköy Belediyesi, kurduğu Tıp Merkezi ile vatandaşlara sağlık hizmeti veriyor. Tıp Merkezi bünyesinde çocuk ağız ve diş sağlığı polikliniği ile yetişkin ağız ve diş sağlığı poliklinikleri de hizmet veriyor. Polikliniklerde, 2017 yılında 22 bin 479 hastaya ağız ve diş sağlığı hizmeti verildi.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, 2017 yılında ücretsiz olarak çocuk ağız ve diş sağlığı polikliniğinde 12 bin 849 çocuğa, yetişkin ağız ve diş sağlığı polikliniğinde de 9 bin 630 yetişkine ağız ve diş sağlığı hizmeti verdiklerini açıkladı. Kerimoğlu, “4-14 yaş grubu arasındaki bütün çocuklara ve yetişkin uzman diş hekimlerimiz tarafından ağız-diş bakımı, beslenme ve hijyen konularında öncelikle bilgiler veriliyor. Bu bilgilendirmenin ardından diş hekimlerimiz muayenelerini yapıyorlar” dedi.

“Ücretsiz tedavi ediyoruz”

Kerimoğlu, merkezde, konservatif diş tedavisi, kök kanal tedavisi, koruyucu uygulama, flor uygulaması, simantasyon, diş taşı temizliği ve diş çekimi hizmetlerinin yapıldığını anlattı. Kerimoğlu, bunların tamamının birinci sınıf aletlerle ücretsiz yapıldığını kaydetti. Kerimoğlu, “Özellikle velilerimizden rica ediyoruz çocuklarını 6 ayda bir ağız ve diş sağlığı muayenesine getirsinler. İleride karşılaşabilecekleri çok ciddi sağlık problemlerinin de önüne geçmiş olabiliriz” diye konuştu.

Kerimoğlu, Tıp Merkezi polikliniklerinin Sakızağacı Mahallesi Kennedy Caddesi No:99’da hizmet verdiğini anlattı. Kerimoğlu, vatandaşların 414 97 77 (Dahili:82 05) numaralı telefondan bilgi ve randevu alınabileceğini de sözlerine ekledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Fethiye Evi’nden 5 engelliye destek