Giresun’da doğalgaz hatlarının yaygınlaşması için büyük çaba harcayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Aksa Genel Müdürü, Bölge Müdürü ve İl Müdürü İle yaptığı görüşmeden sonra planlama yapılması talimatını verdi.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri ile toplantı yapan Başkan Aksu, Giresun’un iki büyük mahallesi Teyyaredüzü ve Aksu’da çalışmaların başlayacağına dikkat çekerek; “AKSA ile yaptığımız görüşmeler sonunda bu mahallelerimizi programa aldırdık. Doğalgaz çalışmalarında bizim ekiplerimizle koordineli çalışma yapılacak. Kazı yapılan bölgelerde tüm altyapı elden geçirilerek, çalışmaların kısa sürede tamamlanması sağlanacak” dedi.

Başkan Kerim Aksu, Giresun’da doğalgaz çalışmalarının yüklenici firmaların işi bırakmasından dolayı yavaş ilerlediğini, son yapılan toplantıda bu konuların AKSA yetkililerine iletilerek, yeni bir çalışma programı hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Teyyaredüzü ve Aksu Mahallelerinde doğalgaz çalışmalarına önümüzdeki hafta başlanacağı, şehir merkezinde bazı bölgelerde çalışmaların devam ettiği açıklandı.baskan-aksu-dogalgaz

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mustafa Bozbey: “Turizmi, Bursa’nın gündemine alacağız”