Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Metrosu ile 7 kilometrelik Osmangazi Metrosu’nun temelini bu sene içerisinde atmayı planladıklarını açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehrin tarihi bölgelerinde bulunan mahallelerin muhtarlarıyla biraraya gelerek istişare toplantısı yaptı. Aktaş, Yıldırım Metrosu ile 7 kilometrelik Osmangazi Metrosu’nun temelini bu sene içerisinde atmayı planladıklarını açıkladı.

Müjdeyi toplantıda verdi

Büyükşehir Belediye Başkan Alinur Aktaş, sanayiyle iç içe yaşayan Bursa’nın hızla geliştiğini ve büyüdüğünü söyledi. Aktaş, “Eski Bursa” denilen bölgenin özellikle Uludağ’ın akış güzergahında olması sebebiyle bir miktar dezavantajlar yaşadığını, yoğunluğun trafik düzenini ağırlaştırdığını söyledi. Aktaş, göreve gelir gelmez trafik ve ulaşım konusunda hamleler yaptıklarını, olumlu tepkiler aldıklarını ifade etti. Aktaş, önümüzdeki günlerde güzel gelişmelerin devam edeceğini dile getirdi. Bursa’da çok konuşulan trafik meselesini artık şehrin gündeminden kaldırmak istediklerini anlatan Başkan Aktaş, “İnşallah yeni metro yatırımlarıyla trafikte rahatlamayı bir nebze de olsa başaracağız. Cumhurbaşkanımızla yaptığımız son görüşmede, ‘Kesinlikle raylı sistem yapma. Metro veya metrobüs uygula’ şeklinde tavsiyeleri oldu. Metro tamamen yeraltı olduğu için maliyetli yatırım olabilir. Ama inşallah şehrin en yoğun bölgeleri olan Ulucami, Hanlar Bölgesi ve Yıldırım’ın üst kısımlarını içine alan 6.2 kilometrelik Yıldırım Metrosu ile 7 kilometrelik Osmangazi Metrosu’nun temelini sene sonuna kadar atmak istiyoruz. Tamamı yer altından olacak ve trafiğin akışını bozmayacak” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gemlik'e klimalı otobüs durakları: Yolcular sıcak ve soğuktan etkilenmeyecek