Adana Çukurova Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı, ilçeye renk ve heyecan kattı. Karnavalda, coşku dolu anlar yaşandı.

Çukurova Belediyesince, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, etkinlikler başladı. Karnaval temalı takı, toka, hediyelik eşyalar, paketlenmiş sunuma hazır ürünler karnaval boyunca halkın beğenisine sunuldu. Çukurova Belediyesi muhtelif yerlerde kurulan stantlara gelen vatandaşlara Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u hediye etti. Yaklaşık 30 bin kişiye karnaval boyunca Atatürk’ün büyük eseri Nutuk’un armağan edilmesi vatandaşlardan takdir gördü.

Satranç turnuvası

Çukurova Belediyesi, Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Satranç Turnuvası’na da ev sahipliği yaptı. Organizasyon komitesi tarağından 4 bin TL ödülün belirlendiği Portakal Çiçeği Karnavalı Satranç Turnuvası 2 gün boyunca Çukurova Belediyesi fuaye alanında gerçekleşti. Heyecanlı bir yarışa sahne olan turnuvaya 3 kategoride 650 sporcu katıldı. Turnuva sonunda dereceye girenlere hediye çekleri verilirken tüm katılımcılara satranç takımı hediye edildi.

Ailece koştular

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” etkinlikleri kapsamında heyecan dolu geçen bir diğer etkinlik de Anne-Baba-Çocuk Kostümlü Koşusu oldu. Renkli ve keyifli anlara sahne olan yarışmaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Anne ve babaları ile yarışmaya katılan çocukların heyecanları görülmeye değerdi. Birbirinden ilginç kostümlerle yarışan anne-baba ve çocuklar yarışmanın start tabancasının ateşlenmesi ile Uğur Mumcu Bulvarı’nda yarışa başladılar. Kıyasıya geçen coşkulu sürprizlerle dolu yarışmada dereye girenlere ödülleri, madalyaları ve sertifikaları verildi.

Adanalılara coşku dolu karnaval yaşattık

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 6’ıncı Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda Adanalılar’a muhteşem ve coşku dolu bir karnaval yaşattıklarını belirterek; “Muhakkak ki her şehrin ayrı bir güzelliği var ama şunu kabul etmek gerekir ki Nisan ayında en güzel şehir bizim şehrimiz, Adana’mız. Adana, tüm mevsimleri kucaklayan güzel ve eşsiz bir şehir. Adana iklimiyle, coğrafyasıyla ve en önemlisi insanıyla beraber yaşanacak bir şehir. İşte bu gerçekleri Tüm Türkiye’ye duyurmak için Portakal Çiçeği Karnavalı çok önemli. Adana’yı en güzel şekilde tanıtma yolunda elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu sene yine etkinliklerimizle çok güzel bir karnaval yaşadık. İnanıyorum ki karnaval her yıl daha da büyüyerek devam edecek. Biz de Adana’nın tanıtımına yaptığımız katkıyı artarak sürdüreceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Emel Sayın, Bursa Festivali'nde müzik ziyafeti verdi