Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursan’nın baraj doluluk oranının %63’ler seviyesinde olduğunu ve Şubat ayına kadar şehirde herhangi bir su sıkıntısının yaşanmayacağını söyledi. Ancak yinede suyun önemli olduğunu ve bu nedenle su tasarrufu yapılması gerektiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı toplantısı gerçekleşti. Toplantı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yönetiminde yapıldı. Toplantıda normal gündem konuları ve önergeleri masaya yatırıldı. Ayrıca Bursa şehrine yapılan yatırımların ve hizmetlerin konuşulduğu sırada, şehrin mevcut olan su stoku da değerlendirildi.

Bursa İçin “Beklenen Yağışlar Gecikti”

Su Tasarrufu Çağrısı
Su Tasarrufu Çağrısı

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beklenilen yağışların geciktiğini belirterek şehirdeki su stokunun azaldığına dikkat çekti. Doğancı ve Nilüfer barajlarındaki doluluk oranının %63 seviyelerinde olduğuna da ayrıca değinildi. Buna rağmen ilerleyen aylarda herhangi bir su sıkıntısının yaşanmayacağını ama yinede tedbirli ve tasarruflu olmamız gerektiği söylendi.

Su Tasarrufu Yapmalıyız

“Bursa’ya hiç yağmur yağmasa bile ikinci aya kadar su rezervimiz var. Normalde bu mevsimlerde harekete geçmiyoruz fakat derin kuyuları çalıştırmak durumundayız.” şeklinde konuşan Başkan Aktaş, Bursa’lılardan suyu dikkatli kullanmalarını istedi. Yarın Cuma namazında da bu konunun işleneceğini belirten Aktaş, “İnşallah herhangi bir olumsuzluğa fırsat vermeden bu sıkıntıyı atlatacağız” şeklinde konuştu.

“Bursa’ya hizmet, şeref madalyam olacaktır”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan ise toplantı dahilinde meclis üyelerine seslendi. Başkan Aktaş’a da teşekkür eden Akhan, “Bursa’nın benim için büyük anlamı var.” şeklinde konuştu. Gençliğinin Bursa’da geçtiğini belirten Ulaş Akhan “Bu şehre hizmet etmek benim için hayaldi fakat Başkan Aktaş sayesinde hayalim gerçek oldu.” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bursa Büyükşehir, kent trafiğini yeni kavşaklarla rahatlatıyor