Hayvansever tiyatrocu Ergün Özfırıncı, sokak hayvanlarını korumaya yönelik girişimleriyle de tanınan birisi. Özfırıncı, bugün yürüttüğü yeni bir projeyle sokak hayvanlarını korumaya devam ediyor. Geçen yıl 250 kedi evi ve 15 köpek evi dağıtan hayvansever tiyatrocu, 100 kedi evini daha ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Bu örnek davranışıyla sosyal medyada adından çokça söz ettiren Ergün Özfırıncı, seneye daha fazla projeye dahil olacağını belirtiyor.

Ergün Özfırıncı 100 Kedi Evi Bağışında Bulundu!

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncusu ve eğitmeni olan Ergün Özfırıncı, sokakta yaşayan ve yardıma muhtaç olan hayvanları korumak için giriştiği yardımlarla büyük alkış topluyor. 2019 yılının son aylarında artan soğuk nedeniyle bir yardımda daha bulunmak isteyen Fırıncı, 100 kedi eği bağışında bulundu.

Geçen yıl kediler için 250 ev yaptırıp çeşitli illere gönderen Ergün Özfırıncı, bu yıl da 100 kedi evi bağışı yaptı. Kedi evlerinin ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırılmasını sağlayan tiyatrocu sokak kedilerinin, yavru kedilerin ve evinin bahçesinde çok sayıda kedi besleyen hayvan severin olduğuna dikkat çekiyor. Geçen yıl aynı zamanda 15 köpek evi de dağıtan Özfırıncı, sokak hayvanlarını korumaya yönelik güzel eylemlere imza atmaya devam ediyor.

Kış Soğukları Yaklaşıyor

Yaklaşan kış soğuklarına karşı sokak hayvanlarının büyük çoğunluğu korumasız olabiliyor. Ergün Özfırıncı gibi hayvanseverlerin daha çok artması ve sokak kedilerinin dondurucu soğuklardan korunması gerekiyor. Umuyoruz ki bu konuda halkımız çok daha bilinçli olur ve gereken yardımlar yapılır.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  “Askıda İzmirim Kart” başlatıldı… Bu kez öğrenciler için…