Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesinde yer alıyor. 31 Mart ile 7 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2020 Trisome oyunları Antalya’da izlenecek. Hazırlık kampı Kocaeli’de yapılan 2020 Trisome oyunları, büyük bir karşılaşmaya hazırlanıyor.

Down Sendromlular Futsal Milli Takımı Avrupa Üçüncüsü Olmuştu!

1,5 yıl önce kurulan Futsal Milli Takımı, bu kısa süreye rağmen büyük bir başarı göstererek Avrupa Şampiyonası’nda 3. olmuşlardı. Şimdi de büyük bir motivasyon ile 2020 Trisome olimpiyat oyunlarında ülkemize şampiyonluğu getirmek için çalışıyorlar.

Hazırlık Kampı Kocaeli’de

Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, hazırlık kampı için Kocaeli’ye gitti. Orada gereken antrenmanları yapıp turnuvaya hazırlanıyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Müdürlüğü’ne bağlı Vezirçiftliği Spor Salonunda 4 antrenör kontrolünde 12 sporcu hazırlık kampına devam ediyor. Futsal Milli Takımı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen oyunculardan oluşuyor. Milli takımda Kocaeli’den 4, İstanbul’dan 3, Bursa, Aksaray, İzmir, Samsun’dan 1’er sporcu bulunuyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a Büyük Teşekkür

Down Sendromlular Futsal Milli Takımı Sorumlusu İbrahim Acar, hedeflerinin büyük olduğunu söyledi. 2020 yılı Mart ayında Antalya’da gerçekleşecek olan olimpiyat oyunlarına tamamen hazır olduklarını ve şampiyonluğu hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a da teşekkür eden Acar, bu imkanı down sendromlu özel sporculara sunulmasının çok değerli olduğunu belirtti.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Karatay Belediyesi Sporcularından Gurur Veren Başarılar Geldi