Kışın yaklaşmasıyla Kocaeli’de büyük bir hareketlilik başladı. 2 bin dönüm üzerinde kurulan ve Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olma başarısını gösteren Ormanya, kış için hazırlanmaya başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden birisi olan Ormanya, kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü konumunda. Kış hazırlıklarına başlayan Ormanya, doğaseverler için çok daha güzel bir duruma gelmeye çalışıyor. Ormanya, bünyesinde 73 türde 763 hayvana ev sahipliği yapıyor.

Doğal Yaşam Parkı Kışa Hazır!

ormanya doğal yaşam parkı

2 bin dönümden oluşan ve açıldığı günden beri yaklaşık 10 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan Ormanya, kış aylarının yaklaşması nedeniyle hummalı bir hazırlığa girişti. Yapılan hazırlıklara hayvanların rahat bir yaşam sürmesi için başlandı. Hayvanların ihtiyaçları olduğu şekilde ayarlanan hava ile uyumlu ısıtma sistemleri, doğal yaşam parkı içerisinde yaşayan hayvanlara rahat bir yaşam sunuyor.

 Kuşlar ve Sincaplar da Unutulmadı

avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı

Ormanya’da birbirinden farklı onlarca kuş türü var. Alan içerisinde konumlanan kuş yemlikleri ve beslenme noktalarıyla kuşlara oldukça doğal bir yaşam sunan doğal park, göz doldurmaya devam ediyor. Ormanya ayrıca yer fıstığı, mısır gibi birçok besleyici gıda ile sincapları da unutmadı.

Tüm İşlemler Yapıldı

Alan içerisinde bulunan banklar ve çardaklar da elden geçirildi. Çünkü doğal yaşam parkını gezmek isteyen ziyaretçilerin de rahatça gezmesi için güzel bir plan gerekiyor. Bu noktada alan içerisinde yer alan banklar ve çardakların sağlamlıkları ve konumları tekrar kontrol edildi.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kırıkhan kaymakamı ve belediye başkanı paraşütle havalandı