Bornova Belediyesi, bir süre akciğer rahatsızlığı yaşadıktan sonra 17 Kasım’da aramızdan ayrılan Yıldız Kenter’i Altındağ’da adını taşıyan sahnede andı. 91 yaşında hayata gözlerini yuman Kenter, Türk Tiyatrosu’nun efsane isimlerinden birisiydi. Sanatsever Bornovalılar, Altındağ Yıldız Kenter Sahnesi’nde bir araya geldi.

Altındağ Yıldız Kenter Sahnesinde Anıldı

91 yaşında aramızdan ayrılan sanatçı, oyunculuğunun yanı sıra eğitmen kimliği ile de tanınıyor. Türk Tiyatrosu’nda uzun yıllar eğitim veren ve birçok genç nesil yetiştiren Kenter, anısına hazırlanan organizasyonda asla unutulmayacağını gösterdi. Saygı duruşu ile başlayan anma töreni armağan edilen kırmızı karanfillerle devam etti. Törene Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Onur Erdoğan da katıldı. Erdoğan, Yıldız Kenter’in yeri doldurulamayacak kalitede bir sanatçı ve eğitmen olduğuna değindi.

Sonrasında efsane tiyatrocunun 2010 yılındaki sahne açılışında gerçekleştirdiği konuşmanın da gösterildiği anma töreninde sahnedeki herkes duygu dolu anlar yaşadı. Sonrasında gözyaşlarını tutamayan arkadaşları ve sevenleri Kenter için özel olarak oynanan oyunu izledi. Mutluluk Ormanı adlı bu oyun, Yıldız Kenter anısına adını taşıyan Altındağ Yıldız Kenter Sahnesi’nde Bornovalı çocuklar için sahnelendi.Sonrasında birçok  çocuk  kendisine  karanfil  takdiminde  bulundu.

UNICEF İyi Niyet Elçisi

Yıldız Kenter’in cenazesine İmamoğlu gibi devlet adamları ve sanat dünyasından birçok sanatçı da katıldı. Ünlü sanatçı, Türk tiyatrocu olmasının yanı sıra aynı zamanda bir Devlet Sanatçısı ve UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi idi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sürpriz bir karşılama