Ana SayfaEğitimBaşkan Alinur Aktaş; emek sizden destek bizden

Başkan Alinur Aktaş; emek sizden destek bizden

 Başkan Başkan Alinur Aktaş; şehrin farklı noktalarında bir araya geldiği üniversite adaylarına “emek sizden destek bizden”  dedi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hocalara Geldik Bursa Başarı Merkezi işbirliğinde üniversite adayları için hazırlanan Temel Yeterlilik Testi Türkiye Geneli Deneme Kitapçığı, 7 ilçedeki 30 farklı noktada gençlere dağıtıldı.

alinur aktaş emek sizden destek bizden
alinur aktaş emek sizden destek bizden

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle BUSMEK marifetiyle üniversite adaylarına verilen eğitimi dijital ortama taşıyan Büyükşehir Belediyesi, üniversite yolunda gençlerle olmaya devam ederken, 4 Nisan’dan beri sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 20 yaş altına tanınan 4 saatlik izinde sınava girecek öğrencilere bir de sürpriz yaptı. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gemlik, Mudanya, Kestel ve Gürsu ilçelerinde öğrencilerin yürüyerek  ulaşabilecekleri noktalara Büyükşehir tarafından kurulan stantlarda, 10 bin adet Test Kitapçığı ile kalem, silgi ve kalem tıraştan oluşan 10 bin adet sınav setini ücretsiz dağıtıldı.

alinur aktaş emek sizden destek bizden 1
alinur aktaş emek sizden destek bizden 1

“Gençlerimize yönelik gelecek planları yapmak görevimiz”

Başkan Alinur Aktaş da Zafer Plaza önüne kurulan standı ziyaret etti. Bizzat kaydını yaptığı üniversite adaylarına test kitaplarını ve sınav setlerini hediye etti. Aylar sonra sokağa çıkma mutluluğunu yaşayan genç arkadaşlarımızın heyecanına ortak olmak istedik. Öğrencilere farklı imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Bugün de 10 bin adet Deneme Sınavı Test Kitapçığı ile, silgi ve kalemtıraştan oluşan sınav setini hediye ediyoruz. Ayrıca 18 Mayıs günü de online bir deneme sınavı yapacağız. Bununla ilgili detaylı bilgilere isteyenler belediyemizin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirler. Bursa’mızın ve ülkemizin geleceği olan öğrencilerimiz bizim için çok önemli. Biz onların geleceğine ışık tutmaya çalışıyoruz. Biz onların iyi eğitim almalarının  yanında aynı zamanda devletine, milletine, geleneklerine bağlı ve beraberinde büyüklerine saygılı gençler olarak yetişmesini arzu ediyoruz. Biz onlar için gelecek planları yapmaktan asla geri durmayacağız” diye konuştu.

“Sınavda Bursa adına özel bir başarı bekliyorum”

Pandemi nedeni ile uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının öğrenciler açısından da bir fırsata dönüşebileceğini ifade eden Başkan Aktaş, “Aslında bu süreci onların da bir fırsat olarak görmeleri lazım. Daha çok evde yoğun kaldıkları bir dönem ve sınava hazırlanmak için çok ama çok iyi bahaneleri var.. Sınavda Bursa adına özel başarılar da beklediğimizi hatırlatıp, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler