Ana SayfaBelediyeBaşkan Büyükerşen'den yeni müzeler ve sanat merkezi müjdesi

Başkan Büyükerşen’den yeni müzeler ve sanat merkezi müjdesi

Başkan Büyükerşen’den yeni müzeler ve sanat merkezi müjdesi

Avrupa Konseyi himayesinde Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından her yıl verilen, Avrupa’nın en prestijli müzecilik ödülü “Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülleri (EMYA) 2021” kapsamında OMM – Odunpazarı Modern Müze Özel Takdir Ödülü kazandı.

Son dört yıl içerisinde ziyarete açılmış ya da geniş çaplı bir dönüşüm geçirmiş olan müzelerin değerlendirildiği “Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülleri (EMYA) 2021” kapsamında OMM, yenilikçi bir bakış açısı geliştiren ve diğer Avrupa müzelerine örnek olabilecek müzelere verilen Özel Takdir Ödülü ile onurlandırıldı. Ödülü anons eden Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülleri (EMYA) Jüri Başkanı Marlen Mouliou; OMM’u “herkese açık ve kapsayıcı bir ortam yaratmayı başaran, dünya çapında kültürlerarası bir platform” olarak niteledi.

Büyükerşen, “Sanat Sokağı” projesindeki, yeni müze ve çeşitli sanat birimleri bitirilince iç ve dış turizmin cazibesinin artacağını dile getirdi.
Büyükerşen, “Sanat Sokağı” projesindeki, yeni müze ve çeşitli sanat birimleri bitirilince iç ve dış turizmin cazibesinin artacağını dile getirdi.

Yapımı devam eden Sanat Sokağı cazibeyi artıracak

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen “Bu büyük ve uluslararası nitelikli ödül nedeniyle OMM Vakfı Kurucusu Erol Tabanca ile Vakıf Başkanı İdil Tabanca ve bütün görevlileri kutlayarak, “Eskişehir, çeşitli niteliklerinin yanı sıra, artık Türkiye’nin önemli bir sanat ve müzeler kenti olduğunu uluslararası düzeyde tescil ettirdi. Pandemi nedeniyle, Büyükşehir Belediyemizin Odunpazarı’nda bitirmeye çalıştığı “Sanat Sokağı” oluşturma projesindeki, yeni müzeler ve çeşitli sanat birimlerini barındıracak binaların bitirilmesinde meydana gelen gecikmelerin giderilmesiyle, iç ve dış turizm cazibemiz daha da artacaktır” dedi.

http://twitter.com/ozelkalemhaber

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler