Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, önündeki sandalye ve masaların kaldırılmasını istediği kafe işletmesinin saldırısına uğradı.

Olay, saat 18.30 sıralarında Yenibağlar Mahallesi Haller Gençlik Merkezi’nin karşısındaki Hat Boyu’ndaki bir kafenin önünden meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, buradaki masa ve sandalyelerin kaldırılmasını isteyince işletmecilerle tartışma çıktı. Bu sırada Mahfuz Banlı adlı şahıs, Yılmaz Büyükerşen’e önce yumrukla saldırdı, ardından silah çekti. Korumalar hemen müdahale edince saldırgan kaçtı.

Başkan Büyükerşen, korumaları güvenlik önlemi olarak Başkan Büyükerşen’i, hemen olay yerinin karşısında bulunan Haller Gençlik Merkezi’ne götürdü. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kaçan saldırganın kimliğinin saptanması ve yakalanması için çalışma başlatıldı. Polis çevredeki güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerini incelemeye aldı.

“Böyle şeylere pabuç bırakmayız”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, uğradığı saldırı sonrası açıklama yaptı. Büyükerşen, Üniversite Caddesi üzerinde bulunan Haller Gençlik Merkezi içerisinde Odunpazarı ve Tepebaşı belediye başkanları ile birlikte kameraların karşısına geçti. Büyükerşen, “1-1,5 buçuk saat önce, Haller Gençlik Merkezi önünde bir saldırıya uğradık. Ben iyiyim yanımdaki basın danışmanım Kemal bey kardeşim de iyi durumda. Biz böyle şeylere pek pabuç bırakmayız. Her şey şehrin menfaatinedir. Şehir menfaatine aykırı olan konulara da müdahale etmekten belediye başkanları olarak asla çekinmeyiz. Tabii bu müdahalelerden hoşlanmayanlar, her türlü tecavüzü yapacak güçteler. Ben tüm mecralardan geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese teşekkür ederim, sağ olun. Emniyet, Valilik, İç İşleri Bakanlığı, savcılık duruma müdahale ettiler ve olayı ele aldılar” dedi.

Öte yandan saldırgan Mahfuz Banlı’nın 1992 yılında Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nden emekli olduğu öğrenildi. Şahsın, sonra otopark, kahvehane işletmeciliği yaparken adının bazı cinayet, yaralama ve azmettirme suçlarına da karışmış olduğu öğrenildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Vatman yavru kediyi kurtardı, başkan ödül verdi