İstanbul Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bir inşaat firmasının şikayeti üzerine yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosunca, bir inşaat firmasına ait projenin inşaatının birden fazla kez durdurulduğu gerekçesiyle şikayet üzerine yürütülen soruşturma kapsamında ifadeye çağrıldı. İnönü’nün, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda şüpheli olarak ifadesi alındı. Soruşturmada belediyede görevli 4 kişinin ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

Öte yandan, Şişli Belediye Başkanlığı, Hayri İnönü’nün İstanbul Adliyesi’ne giderek ifade vermesinin ardından bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Hayri İnönü’nün Şişli’de devam eden projeler nedeniyle oluşan anlaşmazlık çerçevesinde bilgisine başvurulmak üzere Adliyeye gittiği bildirildi. Yapılan yazılı açıklamada, bir inşaat firması ile ilgili olarak alınan kararlar neticesinde şikayet üzerinde Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, 12.07.2017 tarihinde, konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı’na bilgi verdi” ifadeleri kullanıldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şişli'de 'Kültürler Birbirine Bakıyor' etkinliğinde bu hafta Rumlar vardı