Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yerel seçimlerde yerine aday gösterilen Yücel Yılmaz’a başarılar diledi. Kafaoğlu, dava adamı olduklarını belirterek, “Vakit küsmek, darılmak, davamıza sırt dönmek vakti değil” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 31 Mart yeril seçimlerinde yerine Yücel Yılmaz’ın aday gösterilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kafaoğlu, 7 Kasım 2017’de kendisine tevdi edilen görevde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı talimat ile durmadan, yorulmadan çalıştıklarını belirtti. Kafaoğlu, 31 Mart 2019 günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday olarak Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz aday olarak gösterildiğini anımsattı.

“Biz dava adamıyız”

Her şeyden önce parti ve davalarının Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz’ı tebrik ettiğini dile getiren Kafaoğlu, “Kardeşimi tebrik ediyorum. Çıktığı bu kutlu yolda Yüce Rabbim ayağına taş değdirmesin. Şunu belirtmek isterim ki, bizler dava adamıyız. Bugün yürüttüğümüz Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini, bizlere teslim edilen bayrak olarak görüyoruz. Bugün elimizde tuttuğumuz bayrağı en iyi şekilde taşımak, şehrimize, halkımıza ve en önemlisi ulusumuza hizmet etme noktasında taşıdığımızın bilincindeydik ve görev yaptığımız süre içerisinde bunu kendimize bir düstur olarak görerek bu bilinç ile çalıştık. Şimdi bu bayrağı yol arkadaşımız Yücel Yılmaz kardeşime teslim etmenin gayreti içerisindeyim” dedi.

“Partililerimize kutlu bir görev düşüyor”

Kafaoğlu, bu kutlu görevi Yücel Yılmaz’a teslim edebilmek için 31 Mart 2019 günü AK Parti’nin adayını sandıktan çıkarmak zorunda oldukları kaydetti. Kafaoğlu, “İşte bu nedenledir ki, bugün bizlere, bu davaya baş koymuş siyasilere, liderine ve davasına sahip çıkan tüm partililerimize kutlu bir görev düşüyor. Liderimiz Erdoğan’ın koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlar ile yürüyebilmek adına bir olma, birlik olma, diri olup hep birlikte Balıkesir olma zamanıdır. AK sevdayı Balıkesir’de sürdürmek için bugün dünden daha fazla çalışmak zorundayız. Dava arkadaşlarımız ile birlikte el ele ve gönül gönüle vererek tüm belediye başkanlarını kazanmak için çalışacağız” diye konuştu.

İnceleyin:  Kilis ile Gostivar Belediyesi arasında 'Kardeş Şehir' protokolü imzalandı

“Vakit küsmek vakti değil”

“Vakit küsmek, darılmak, davamıza sırt dönmek vakti değil” diyen Kafaoğlu, şunları söyledi: “Vakit birlik, beraberlik ve kardeşlik vaktidir. Tüm Belediye Başkanlıklarını kazanmak için 1 milyon 205 bin vatandaşımızı kucaklama vaktioid. Vakit, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın hedeflerini anlatma, yaptıklarımızın teminatı ile yapacaklarımızı anlatma vaktidir. Vakit gönül belediyeciliğini anlatma, gönüllere girme vaktidir. İşte tüm buduygu ve düşünceler ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Yücel Yılmaz başta olmak üzere ilçe belediye başkanları ile el ele, kol kola girerek çalışacağız. Bu kutlu dava uğrunda terimizin son damlasına kadar var gücümüzle çalışacağız.”

Yerel seçimler yaklaşırken tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Yerel seçimler 2019 için derlediğimiz son dakika haberleri takip ediniz. Yerel yönetim haberleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları