İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZBAN hattının anasının da babasının da belediye olduğunu belirterek, Başbakan Binali Yıldırım’ın olduğu salonu terk etti.

Başbakan Binali Yıldırım, kurtuluş günü, açılışlar ve temel atma törenleri için İzmir’e geldi. Başbakan Binali Yıldırım’ın ilk durağı Selçuk İlçesi oldu. Başbakan Yıldırım, Selçuk’ta, kurtuluş günü kutlamalarının yanı sıra toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Törende Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı’dan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kürsüye çıktı. Kocaoğlu, konuşması sırasında protesto ve yuhalamaların yükselmesi üzerine tepki gösterdi.

“Proje başbakan kadar benim de projem”

Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZBAN hattının Torbalı’dan Selçuk’a kadar uzatılması hizmetini anımsatarak, “Bu projenin anası da babası da İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir, uygulayıcısı da Başbakan’dır. Ayıptır, ayıptır. Bu yaptığınız 40’ı geçti. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Ben sizlerini oyuyla yüzde 56 oy almış belediye başkanıyım. Siz nezaket kuralları içinde beni dinlemek zorundasınız. Bu proje sayın Başbakan kadar benim de projemdir. Bu böyle bilinmelidir. Adam gibi durulması gerekiyor. Adam gibi durmaya çağırıyorum. Adam gibi durun” dedi. Başkan Kocaoğlu, daha sonra tören alanını terk etti.

“Aziz Başkan’ın şekeri var”

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’de katıldığı törende Aziz Kocaoğlu’nun sloganlar sonrası sitem edip töreni terk etmesiyle ilgili, “Başkan niye sinirlendi anladınız mı? Demek ki Recep Tayyip Erdoğan sevgisine hala tahammül edemeyenler var. Aziz Başkan’ın şekeri var. Birden şekeri çıktı vitesler attı. Ama öfke onun olsun, sevgi bizim olsun” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Konya Büyükşehir’e EXPO 2016 En Eğitici Bahçe Ödülü