Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, öğretmenlere ev müjdesi vererek, öğretmenlere yönelik konut projesi üzerine çalıştıklarını belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kentteki çeşitli okullarda görevli bin 400 öğretmenle buluştu. Bir restoranda öğretmenle bir araya gelen Şahin, müjde verdi. Şahin, hizmet anlayışını eğitim, sağlık, emniyet ve adalet çatısı üzerine kurduklarını, ancak eğitimi her zaman önde tuttuklarını belirtti. Şahin, “İnşaat müteahhitlerine öğretmenlerin konut talebini dillendirdik. Müteahhitlere, ‘Biz konut projesine ticari bakmıyoruz para gözümüzde yok, gelin bir yerel modeli bir bütçelemeyle başaralım’ dedik. Öğretmenler mutlu ve huzurlu olursa biz de mutlu ve huzurlu oluruz” dedi.

“Okulların onarımını ihmal etmedik”

Şahin, hükümet olarak milli eğitim camiasına pozitif ayrımcılık yaptıklarını anlattı. Şahin, fiziki şartların düzenlenmesinde ve teknolojik altyapının oluşturulmasında ciddi bütçe ayırdıklarını anlattı. Şahin, bu manada yapılacak daha çok işin olduğunu söyledi. Şahin, “4 yıl boyunca çalışma arkadaşlarımla birlikte büyük dev projeler yapacağız dedik ama okullarımızın onarımını asla ihmal etmedik. Çok göç alan bir ağacı bile olmayan bölgelerdeki okulların yollarını yaptık, okullarımızın iç yapısını düzenledik, okullarımızı ağaçlandırdık. Okullarımızın neye ihtiyacı varsa karşıladık. Büyükşehir olarak en büyük desteği milli eğitim camiasına verdik. Çünkü eğitim camiasına inanıyoruz” dedi.

“AVM yıkıp, kütüphane kurduk”

Fatma Şahin, “Okul öncesine çok destek verme yönünde arkadaşlarıma talimat verdim. Bir anne olarak çalışan annelerin psikolojisini bildiğimden kreşler yaptık. 500 öğrenciye okul öncesi kreş desteği veriyoruz. Dar gelirli çocukların kitaba ulaşmasını kolaylaştırmak için Çocuk Kütüphanesi yaptık, ilk kez AVM yıkıp üzerine kitap kafe yapan tek şehir Gaziantep’tir. Bu bir duruştur, 5 dönüm alana kurulu AVM yıkıp altına 160 araç kapasiteli bir otopark üzerine kitap kafe yaptık. Yeşil alan çalışmalarında mutlaka bir kitap kafe ve spor tesisi yapıyoruz. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmekse muradımız bu mekan ve fırsat meselesidir” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gaziantep'te Düzbağ İçme Suyu Projesi meyvesini verdi