Ankara’nın Çankaya Belediyesi, kentin Başkent oluşunun 94. yıl dönümünü Emel Taşçıoğlu konseri ile kutlayacak. Konser, 13 Ekim’de düzenlenecek.

Çankaya Belediyesi, Ankara’nın Başkent oluşunun 94. yıl dönümünü Emel Taşçıoğlu konseri ile kutlayacak. Çankaya Belediyesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının ve “Seni Kalpten Seviyoruz” yazısının yer aldığı tasarımları da Çankaya’nın dört bir yanına astı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye’nin başkentinin Ankara, Ankara’nın merkezinin ise Çankaya olduğunu vurguladı. Taşdelen, “13 Ekim 1923’te Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İsmet İnönü ve dört arkadaşının verdiği yasa önerisi kabul edildi. Tek maddelik bir yasa ile Ankara, Türkiye Devletinin başkenti oldu. ‘Büyük başarılar için büyük mekanlara gerek yok’ diyen Mustafa Kemal Atatürk, böylece bu küçük Anadolu şehrini şereflendirerek devletin merkezi yaptı. Biz bu şerefi göğsümüzde bir nişan gibi taşıyoruz. Ne onu ne de onun bize bıraktığı değerleri unutacağız” dedi.

Ankara’nın Başkent oluşunu her yıl çeşitli etkinliklerle kutlayan Çankaya Belediyesi, bu yıl da Ankaralı ses sanatçısı Emel Taşçıoğlu’nun seslendireceği türküler ile kutlayacak. Etkinlik 13 Ekim’de Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çankaya Belediyesi temizlik işçilerinden çok güzel hareket