İstifası istenen belediye başkanları arasında bulunduğu belirtilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, görevinin başında olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte istifasını istediği öne sürülen 5 belediye başkanından biri olarak gösterilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, açıklamalarda bulundu. Bunun gerçeği yansıtmadığını belirten Uğur, daha önce hakkında pek çok spekülasyon çıktığını ifade etti. Uğur, “Ben de bu konuda basına yazılı açıklama yaptım. Görevimizin başındayız. Bu kutlu yolculukta Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yola devam ediyoruz. Bunu daha önce ifade ettik. Bugün ilçe belediye başkanlarımız ziyaretime gelmişler. İlçelerde yapmış olduğumuz yatırımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

“Bunların hepsi hayal ürünüdür”

Geçtiğimiz Cuma günü, Ankara’da Türkiye Belediyeler Birliği’nin meclis toplantısına katıldığını anımsatan Uğur, şunları söyledi:
“Ben de istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yerine, birinci başkan vekili olduğum için vekalet ettim. Orada da basın mensuplarına gerekli açıklamaları yaptım. Perşembe akşamı, ulusal medyada, internet sitelerinde, bir haber dönüyor. ‘Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Külliye’de görüşüyor’ diye. Böyle bir şey olmadığını, Cuma günü yaptığımız Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’nda ifade ettik. Daha sonra Cumhurbaşkanımızın Sözcüsü ‘Bunların hepsi hayal ürünüdür. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ile herhangi bir görüşme olmamıştır’ diye açıklama yaptı. Biz yine görevimizin başındayız. İşimize devam ediyoruz. Başladığımız projeler var, bütün belediye başkanları ile birlikte hizmete devam ediyoruz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mehmet Özhaseki ‘yavaş yavaş’ sloganını eleştirdi: “Ne yavaşı 5 bin tane iş yapılacak”