AK Partili belediyelerdeki değişim sürecini değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 il ismi vererek Kadir Topbaş örneğini gösterdi, “Onun gibi nezaket göstersinler” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan dönüşü uçakta, belediyelerdeki değişim sürecinde bazı illerde sorun yaşadıklarını belirtti. Erdoğan, Kadir Topbaş örneğini vererek, “Onun gibi yapsınlar. Bazı arkadaşlarımızın bence bundan rahatsızlık duymamalı. Tam aksine, bizim yönetimimiz eğer böyle bir karar verdiyse, verecekse, o konuda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı gibi o nezaketi gösterir. Dolayısıyla bu hareketi güçlendirir” diye konuştu.

“Olay, Melih Beyin şahsında değil”

Uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan’a Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le yaptığı görüşme soruldu. Erdoğan, görüşmede külliye karşısına yapılacak müze projesinin ele alındığını belirtti. Erdoğan, değişim sürecinin de gündeme geldiğini söyledi. Erdoğan, “Olay sadece Melih Bey’in şahsında değildir. Bu konuyla ilgili, partimizde, bazı yerlerde bir değişim söz konusudur. Zira mart 2019 seçimlerine giderken bu tür değişimlerin olması gereken yerlerde, değişim iradesini partimizin üst yönetiminin ortaya koymasını özellikle arkadaşlarımız da istiyorlar” dedi.

Erdoğan, sorunlu iller arasında Ankara ve Balıkesir’in dışında il olup olmadığı sorusuna, “Bursa” yanıtı verdi. Erdoğan, önümüzdeki hafta gerçekleştirecekleri görüşmelerde nihai kararı alacaklarını vurguladı. Erdoğan, “Geçen vakit aleyhimizedir ve buna da pek tahammül edemeyiz” ifadelerinde bulundu.

“Buralarda kalınacak diye bir şey yok”

Erdoğan’a, değişim sürecine yönelik eleştiriler de hatırlatıldı. Erdoğan, şunları söyledi:
“Kusura bakmasınlar da, seçimle gelen seçimle gider ama bunlar bağımsız seçimle gelip bağımsız seçimle gitmiyorlar. Bunlar tabii ki bir iradenin yaptığı ön seçimler vesaire neticesinde buralara geliyorlar. Ve yani, siz 20 sene, 23 sene, 24 sene belediye başkanlığı yapacaksınız, bazı yerlerde üç dönem belediye başkanlığı yapılacak. Buralarda kalınacak diye bir şey yok.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  PALANDÖKEN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI