Ankara’nın Beypazarı ilçesi turist akınına uğruyor. Müzeleri gezen ziyaretçi sayısı her geçen gün arttığı ilçeye, her yıl yüz binlerce turist geliyor.

Beypazarı, belediye tarafından yapılan çalışmaların da etkisiyle, turizmde ivme kazanıyor. Turist akınına uğrayan ilçede, müzeleri ziyaret edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. İlçeye, her yıl yüz binlerce turist geldiği belirtiliyor.

“Çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor”

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ilçeyi her anlamda bir dünya kenti yapmaya çalıştıklarını söyledi. Yapılan çalışmalarla bir çok sorunun üstesinden geldiklerini belirten Kaplan, “İlçeye hakim bir tepe olan Hıdırlık Tepesi’ndeki çalışma hummalı bir şekilde sürüyor ve verilen sürelerde tamamlanmasını istedik. Bittiğinde çok güzel ve insanların ilgisini çeken bir yer olacak. Çarşı içinde eski kuyumcular sokakta bulunan tarihi dükkanların da çatılarını yeniledik. Kuyumcular sokağını eski dönemlerdeki canlılığına kavuşturmaya çalışıyoruz” dedi.

“Tanıtımlara önem veriyoruz”

Belediyenin bünyesinde 2 müze bulunduğunu hatırlatan Kaplan, “Müzelerimizi gezen ziyaretçi sayısı her geçen gür artarak devam ediyor. İlçemize, yılda yüz binleri aşan bir turist akını olmaktadır. Bu yılki çalışmalarımızda, turizm anlamında tanıtımlara önem veriyoruz. Amacımız, işletmelerin bir şeyler kazanmasıdır. UNESCO’ya başvurumuz oldu. İlçenin tarihi kalıntılarını, tarihini, tarihi yapılarını turizme ivme kazandıracak tüm çalışmalarla, tarım alanında yetiştirdiği sebze ve ürünlerle bir çok üründe Türkiye birincisi olan tarım alanındaki tüm çalışmalar yakından takip ederek destekliyoruz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Priene Antik Kenti, UNESCO Geçici Listesine girdi