Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediğini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ağlaya ağlaya istifa etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kongre merkezinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, gözyaşlarını tutamayan Uğur, görevinden ve partisinden istifa ettiğini duyurdu.

“Üzgünüm, kırgınım ama huzurluyum”

İcraatlarını anlatmayacağını belirten Uğur, “Uzgünüm, kırgınım ama huzurluyum. Benim artık AK Parti’de görev yapma olasılığım kalmadı. Hem partiden hem Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

“Siyaset yapma imkanımız kaldırılmıştır”

Uğur, “Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler. Katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. AK Parti’de siyaset yapma imkanımız ortadan kaldırılmıştır. Partimden ve belediye başkanlığı görevimdem ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

“Tek endişem başladığımız projelerin yarım bırakılarak insanlarımızın beklentilerinin boşa bırakılmasıdır” diyen Uğur, şunları kaydetti:
“Bundan önce veda ve vefa vurgusu yapmıştım. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzzi irade ile milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum.İnancım ve itikatım gereği olanda hayır vardır. Üzgün, kırgınım ama huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Bugüne kadar aldığım görevlerde hemşehrilerime hizmet etme gayretinde oldum. Bana destek olan herkese ve aile teşekkür ediyorum.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sarımsaklı Plajları Mavi Bayrak aldı