Aydın’ın Efeler Belediyesi, temizlik hizmetlerinde WhatsApp dönemi başlattı. Vatandaşlar, temizlik kurallarına uymayanları ihbar edebilecek.

Efeler Belediyesi tarafından temizlik hizmetleri kapsamında vatandaşların daha iyi iletişim kurabilmeleri için WhatsApp dönemi başlattı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü daha temiz ve yaşanılır bir kent yaratma faaliyetleri kapsamımda bir süredir üzerinde çalıştığı WhatsApp Destek Hattı projesini hayata geçirdi. Destek Hattı ile birlikte vatandaşlar taleplerini iletebilecek. Bunun yanı sıra bulundukları her yerden karşılaştıkları sıkıntıları anında fotoğraflayıp ekiplerin verilen adreslere kısa sürede ulaşarak daha iyi hizmet vermesine imkan sağlayacak.

“Daha hızlı hizmet için kurduk”

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, her alanda en kısa sürede sorunlara çözüm üretme noktasında çalıştıklarını belirtti. Özakcan, belediye olarak temizlik hizmetlerinde WhatsApp uygulamasını kullanmaya başladıklarını anlattı. Özakcan, “Teknolojinin ve sosyal ağların hayatın her alanında yer alması gerçeğinden, büyük bir etkiye sahip olmasından hareketle biz bu hattı oluşturduk. Bu çerçevede halkımız için daha iyi, daha kaliteli ve daha hızlı bir şekilde hizmet üretmek için bu hattı kurduk. Açılan hat sayesinde temizlik işleri ekipleri vatandaşlar tarafından verilen adreslere daha kısa sürede ulaşarak hizmet verebilecek. Bu amaçla müdürlük bünyesinde bu işle ilgilenecek ekiplerimizi oluşturduk. Vatandaşlarımızın bu uygulamaya ilgi göstermesi bizim için çok önemli” dedi.

“Vatandaşlar kurallara uymayanları bildirebilecek”

Özakcan, hattın kullanılmaya başlanmasıyla artık vatandaşların, WhatsApp uygulaması üzerinden temizlik kurallarına uymayanları da bildirebileceğini de vurguladı. Başkan Özakcan, “Efeler Belediyesince hizmete alınan ‘0554 194 10 04’ numaralı ‘Temizlik WhatsApp Destek Hattı’na temizlik kurallarına uymayan, çöp çıkarma saatlerinden önce veya sonra çöp çıkaranlar, temizlik işleri müdürlüğüne daha kolay bir şekilde bildirilebilecek. Haftanın 7 günü 24 saat boyunca bu hatta fotoğraflarla ve adresler gönderilerek, en kısa sürede çözüm üretilecek. Hepimiz daha yaşanılabilir bir Efeler de yaşamayı hak ediyoruz. Temiz bir çevre için hızlı çözüm üretiyoruz. Efeler Belediyesi imkanlar doğrultusunda, hızlı, etkin, çözüm odaklı çalışmaktadır” diye konuştu.

İnceleyin:  Restore edilen Efeler Konağı hizmete açıldı
Facebook Yorumları