Esenyurt Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı ağırladı. Ziyarette, İstanbul’un sorun ve sorunlarını çözümüyle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bu kez de Esenyurt Belediyesi’ni ziyaret ederek yatırım ve projelerle ilgili toplantı yaptı. Esenyurt Belediyesi Başkanı Ali Murat Alatepe tarafından karşılanan Başkan Uysal, İBB ve Esenyurt Belediyesi bürokratlarının da katılımıyla toplantı yaptı.

“Meydanları vatandaşların hizmetine sunacağız”

Başkan Uysal toplantıda “İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile İlçe belediyemiz arasındaki çalışmalarda koordinasyonu geliştirmek ve yatırımları değerlendirmek için bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Esenyurt’ta yaptığımız yatırımları ve Esenyurt Belediye Başkanımızın ilçe halkı adına taleplerini ele alacağız. Hızlı çözümler üreteceğiz” dedi. Başkan Uysal toplantıda İETT hatlarına ilave yapılacağını ve araç takviyesinde bulunulacağını kaydederek, “Ulaşım ve Trafik Düzenlemelerine öncelik vereceğiz. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı ile diğer meydan düzenlemelerinin de bitirilerek vatandaşlarımızın bir an önce hizmetine sunacağız” diye konuştu.

“İşlerin nasıl hızlı bitirileceğini konuştuk”

Toplantı sonrasında açıklama yapan Başkan Uysal, kısa bir süre önce Esenyurt Belediyesi’ne görev değişimi sonrasında göreve yeni seçilen Ali Murat Alatepe’ye hayır olsun ziyaretine geldiğini belirtti. Uysal, bugün de yatırım ve projelerle ilgili olarak toplantı yapmak için Esenyurt’ta bulunduklarını kaydetti. Uysal, Esenyurt Belediyesi’ndeki bu toplantısı ile İstanbul’un 24 ilçesinde toplantı yaptıklarını ifade etti. Uysal, “Yaptığımız toplantıda başkanımız öncelikle ilçenin fotoğrafını çekti. Neler yapılması gerektiğini dile getirdiler. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak Esenyurt’ta neler yapacağımız dile getirdik. Tüm projeleri birlikte planlayarak işlerin nasıl daha hızlı bitirileceğini konuştuk” dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ise, Başkan Uysal’a ziyaretleri için teşekkür etti. Alatepe, “Çok verimli bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyemizin burada büyük yatırımları var. Ayrıca koordinasyonu nasıl sağlayacağımızı da konuştuk. Büyükşehir Belediyemizle birlikte hareket edeceğiz. Ayrıca Sayın Başkanımızın bu bölgeyi bilen bir Belediye Başkanı olması da bizim işlerimizi daha da kolaylaştıracak” diye konuştu.

Esenyurt Belediye başkanı Ali Murat Alatepe ve İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Mevlüt Uysal
Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Uysal, Tuzla, Pendik, Sancaktepe ve Şile belediyelerini ziyaret etti