Ali Murat Alatepe

Necmi Kadıoğlu’nun istifasıyla başkanlığı boşalan Esenyurt Belediyesi, yeni başkanını seçti. AK Partili Ali Murat Alatepe, meclis oylamasıyla başkanlığa getirildi.

İstanbul’un Esenyurt Belediyesinde Necmi Kadıoğlu’nun istifasıyla boşalan Belediye Başkanlığı’na AK Parti’li Ali Murat Alatepe seçildi. Seçimde CHP Grubu, CHP İl Başkanı Cemal Canpolat’ın da katıldığı toplantının ardından belediye başkanlığı için aday açıklamadı. CHP’li meclis üyeleri oy da kullanmadı.

Belediye Meclisi’nde yapılan seçim için AK Parti, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Ali Murat Alatepe’yi aday gösterdi. Oy verme işlemini AK Parti’li Grup Başkan Vekili ve Belediye Başkan Yardımcısı Emin Batmazoğlu yönetti. 32 AK Parti’li meclis üyesinin tümü Ali Murat Alatepe için oy kullandı ve Alatepe 32 oyla Esenyurt’un yeni belediye başkanı oldu.

İktisatçı başkan

Esenyurt’un yeni başkanı Ali Murat Alatepe, 51 yaşında ve üç çocuk babası. İktisat Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunu. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi 4’üncü sınıftaki eğitimine de devam ediyor. Emlak değerleme ve yatırım uzmanı. 2004 yılından bu yana AK Parti’de siyasetin içinde. Esenyurt İlçe Meclisi üyesi Ali Murat Altepe, aynı zamanda İBB Meclisi üyesi ve İBB Halkla İlişkiler Komisyonu Başkan Vekili. Esenyurt’ta Kızılay ve İlim Yayma Cemiyeti kurucuları arasında olan Ali Murat Altepe, ayrıca iki kurumda da başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. Ali Murat Alatepe 10 yıldır da Kıraç Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütüyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yedikuyular Kayak Merkezi kış turizminin yeni adresi olacak