İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), 3’ü Avrupa Yakası’nda, 2’si Anadolu Yakası’nda toplam 7 bin 600 hayvan kapasiteli hayvan bakımevleri 7/24 hizmet veriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Cebeci Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nin 10 yıl süreyle daha İBB tarafından işletilmesini içeren raporu oy çokluğuyla onayladı. İBB, bakımevini, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının arazisinde 10 yıl önce yapmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sahipsiz hayvanların bakım ve tedavisine yönelik özel bir hassasiyet gösterdiklerini belirti. Uysal, “Avrupa ve ABD sahipsiz hayvanları uyutuyor. Biz ise en modern tesislerde bakım ve tedavilerini yaparak doğal ortamında yaşatıyoruz” dedi.

“Birçok ülkede uyutuluyorlar”

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sahipsiz hayvanlara yönelik hizmetlerini anlattı. Başalan, “Sahipsiz hayvanlar İngiltere, Almanya gibi birçok Avrupa ülkesiyle ABD’de uyutuluyor. İBB olarak biz bakım ve tedavisini yapıp doğal ortamına geri bırakıyoruz” diye konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3’ü Avrupa Yakası’nda, 2’si Anadolu Yakası’nda toplam 7 bin 600 hayvan kapasiteli hayvan bakımevleri 7/24 hizmet veriyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Uysal ve Başkan Aydın, ESTAM çalışmalarını inceledi