Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, belediye çalışmaları hakkında muhtarlara bilgi verdi ve Bayburt’un bütünüyle kentsel dönüşüme tabi olacağını söyledi.

Bayburt’a kazandırılan tesisler ve yapımı devam eden çalışmaları, mahalle muhtarlarıyla birlikte yerinde inceleyen ve projelerle ilgili muhtarlara bilgi veren Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt’un bütünüyle kentsel dönüşüme tabi olacağını ve en kısa zamanda konuyla ilgili Maliye Bakanı ile Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın Bayburt’a geleceğini belirtti.

“Avantaj sağlıyor”

Başkan Memiş, “Bayburt Belediye Başkanı olarak kendimi çok şanslı hissediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Bayburt’a çok olumlu bakıyor, Sayın Başbakanımız Bayburt’a çok olumlu bakıyor. Bizim çok şanslı olduğumuz bir durum daha var; Türkiye Cumhuriyeti’nin
Maliye Bakanı Bayburtlu ve Bayburt Milletvekili. Sayın Maliye Bakanımızın katkılarıyla bu projelerin başlaması ve hayata geçmesi çok kolay oldu. Şanslı bir belediye başkanı olarak bu şansımızı da avantaja dönüştürmenin gururunu yaşıyorum” diye konuştu.

“Kentsel dönüşüm sinyali”

Bir mahalle muhtarının kentsel döşüm konusunda yönelttiği soru üzerine Başkan Memiş, “Biz mahallelerin hepsinin altyapı çalışmalarını yaptık. Kentsel dönüşümü konuşmak, yerinde karar vermek ve hemen başlamak amacıyla Maliye Bakanımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız en kısa zamanda Bayburt’a gelecekler. Biz bu iki bakanımızı şehrimizde ağırlamaktan onur duyarız, mutlu oluruz. Bayburt kentsel dönüşüme bütünüyle tabi olacak. Biz zaten fikri altyapısını hazırladık, mahallerimizde tek tek tespitlerimizi yaptık. Hangi mahallede kaç tane ev var, kaç tane işyeri var, biz bunların altyapı çalışmalarını yaptık. Sayın bakanlarımız gelip yerinde görerek karar verip inşallah en kısa zamanda da uygulamaya başlayacaklar” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Brüksel Kanal Bölgesi dönüşüyor