Meral Akşener’i destekleyen MHP’li Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, “parti tüzüğüne aykırı davranmak” gerekçesiyle disipline sevk edildi.

MHP’li Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, İl Disiplin Kuruluna sevk edildi. MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Dinar Belediye Başkanı ve üst kurul delegesi Saffet Acar’ın, parti tüzüğüne aykırı davrandığı ve disiplin kuruluna sevk edildiği ifade edildi. Açıklamada, “Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Genel Başkanlık makamına ve parti politikalarımıza aykırı hareket ettiğinden dolayı disiplin kurulana sevkini yapmış bulunmaktayız. Konuyla ilgili gelişmeleri daha sonra sizlerle paylaşacağız” denildi.

İl teşkilatı görevden alınmıştı

Acar hakkında, daha önce de Meral Akşener’in Dinar’ı ziyareti için “Dinar’a Hoşgeldin Sayın Genel Başkanım” yazılı bir pankart hazırlattığı için hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. MHP Afyonkarahisar Dinar İlçe Teşkilatı da görevden alınmıştı. MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel, konuya ilişkin açıklama yapmıştı. Demirel, alınan karara gerekçe olarak Meral Akşener’in ilçede karşılanması ve kendisi ile toplantı yapılması olarak göstermişti.

Acar ise, durumun bildirilmesi üzerine yaptığı açıklama ile istifa ettiğini belirtti. Acar, görev yaptığı sürede her zaman MHP’nin çıtasını yükselttiğini söyledi. Acar, MHP’de siyasete başladığında partisinin Dinar’da 900 oyunun bulunduğunu anlattı. Bakan Acar, “Oy oranını 10 binlere çıkarttık. Şu an bir belediye başkanlığı seçimi yapılsa, 10 binlere varan oy oranımızla yeniden kazanırım. Dinar Belediye Başkanı olarak bütün vatandaşlarımıza hiçbir parti ayrımı yapmadan, eşit şekilde hizmet verdik. Belediyeye giren herkes, memnun bir şekilde ayrıldı” dedi.

“Milliyetçiliğimi silemezler”

Başkan Saffet Acar, MHP il yönetimi tarafından İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini hatırlattı. Acar, “İpe sapa gelmeyecek nedenlerle eski yönetim görevden alındı. Beni de eski İçişleri Bakanı ve MHP’den ihraç edilen eski Başkan Vekili Sayın Meral Akşener’i karşıladığım, Afyonkarahisar Valiliği’ndeki bir programda MHP’li yöneticilere selam vermediğim gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk ettiler. Bu gibi basit nedenlerle disiplin kuruluna sevk edildim. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, beni kaydi olarak MHP’den silebilirler, fakat milliyetçiliğimi hiçbir zaman silemezler” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Adayı Hamit Tuna, Roman vatandaşlarla buluştu