Kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilen Afyonkarasihar’ın Dinar İlçe Belediye Başkanı Saffet Acar, partisi MHP’den istifa etti.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Acar, bunun üzerine partisinden istifa etti. Acar’a destek verdiğini belirten Uluköy eski Belde Belediye Başkanı Orhan Kürkçü, MHP’li 10 belediye meclis üyesi, 1 il genel meclis üyesi, MHP İlçe Yönetim Kurulu’nun 13 üyesi ile eski 32 üyesi de partilerinden istifa ettiğini açıkladı. Başkan Acar ve kendisine destek verdiğini açıklayan partililer, istifa dilekçelerini MHP Genel Merkezi ve İl Başkanlığı’na gönderdi.

“MHP’nin çıtasını yükselttim”

Belediye Başkanı Saffet Acar yaptığı açıklamada, görev yaptığı sürede her zaman MHP’nin çıtasını yükselttiğini söyledi. Acar, MHP’de siyasete başladığında partisinin Dinar’da 900 oyunun bulunduğunu anlattı. Bakan Acar, “Oy oranını 10 binlere çıkarttık. Şu an bir belediye başkanlığı seçimi yapılsa, 10 binlere varan oy oranımızla yeniden kazanırım. Dinar Belediye Başkanı olarak bütün vatandaşlarımıza hiçbir parti ayrımı yapmadan, eşit şekilde hizmet verdik. Belediyeye giren herkes, memnun bir şekilde ayrıldı” dedi.

“İpe sapa gelmeyen nedenler”

Başkan Saffet Acar, MHP il yönetimi tarafından İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini hatırlattı. Acar, “İpe sapa gelmeyecek nedenlerle eski yönetim görevden alındı. Beni de eski İçişleri Bakanı ve MHP’den ihraç edilen eski Başkan Vekili Sayın Meral Akşener’i karşıladığım, Afyonkarahisar Valiliği’ndeki bir programda MHP’li yöneticilere selam vermediğim gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk ettiler. Bu gibi basit nedenlerle disiplin kuruluna sevk edildim. Herkes şunu iyi bilmelidir ki; beni kaydi olarak MHP’den silebilirler, fakat milliyetçiliğimi hiçbir zaman silemezler” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  MHP, 9 il ve 41 ilçe belediye başkan adayını daha açıkladı