Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta

MHP Genel Merkezinin, 6 belediye meclisi üyesiyle birlikte istifasını istediği Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

MHP Genel Merkezinin, 6 belediye meclisi üyesiyle birlikte istifasını istediği Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, açıklamalarda bulundu. Karaçanta, istifasının istenmesinin sebebini bilmediğini Genel Merkez ile görüşme trafiği içinde olduğunu belirtti. Bugün Ankara’ya gideceğini kaydeden Karaçanta, bundan sonraki süreçte Türk milliyetçi ruhunun devam edeceğini belirtti. Karaçanta, “Bugün, Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla mensubu olduğum, bundan sonra da asla ülkücü olmamdan, milliyetçi olmamdan onur duyduğum daha doğrusu sevdam diyeceğim partimden istifa ettim. Bundan sonraki süreçte de tabi ki Türk milliyetçiliği ruhum devam edecek. Ama belediye başkanlığı görevime bir süre bağımsız olarak devam edeceğim” dedi.

“Kars halkını bağrıma basmayı becerdim”

Karaçanta, göreve geldiğinde Genel Başkanın talimatına uyacağını açıkladığını anımsattı. Karaçanta, “Kesinlikle 30 Mart akşamı bizim belediye başkanımız her ne kadar bizim partimizden seçilmiş olsa dahi seçildiği ilin belediye başkanı olarak görev yapacak. Bende inanıyorum ki 30 Mart 2014 akşamından sonra bugüne kadar ve bundan sonra da görev yapacağım süreç içerisinde hiçbir parti kimliği gözetmeksizin tüm Kars halkını bağrıma basmayı becerdim. Bundan sonraki süreçte de aynı şefkatle aynı sevdayla Kars halkına hizmet etmekten mutluluk duyacağım, keyif alacağım. Kars halkı bilmeli ki Belediye Başkanları Murtaza Karaçanta dimdik ayaktadır. Çalışan personelleriyle, belediye başkan yardımcılarıyla, tüm personelleriyle Kars halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Görevimizin başındayız. Mensubu olduğum partiden istifa ettim, bağımsız olarak görevime devam edeceğim” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Düzce Belediyesi başkan yardımcıları istifa etti