Muzaffer Külcü

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, düzenlediği basın toplantısı ile belediye başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, makamında basın toplantısı düzenleyerek, istifasını duyurdu. Külcü, 2001’de kurulan AK Parti’nin Çorum’da kurucu il başkanı, milletvekili ve belediye başkanı olarak görev yaptığını söyledi. Külcü, belediye başkanlığı görevini yürüttüğü yaklaşık 9 yıllık sürede Çorum’un gelişmesi ve büyümesi için güzel çalışmalara imza attıklarını belirtti. Külcü, gelinen noktada yeni bir durum değerlendirmesi yapma ihtiyacı hasıl olduğunu vurguladı. Külcü, “O da şudur. Geçen hafta genel merkezimizde belediyemizle, şehrimizle ilgili bugünü, yarını, 2019 seçimlerini, adeta milletin kaderiyle kaderi örtüşür hale gelmiş olan partimizin bu seçimlere, 2019’a daha güçlü şekilde girebilmesi için belediyemizde ve şehrimizde bir yenilenmenin, bir tazelenmenin, yeni bir başlangıcın faydalı olacağı şeklinde kanaat hasıl olmuştur. Bu kanaatin sonucu olarak da bize düşen görev nedir? Nasıl onurla, vakarla o görevi devralmışsak görevi devretme gününe geldiysek aynı onurla, aynı vakarla ve aynı olgunlukla davranmak hepimizin görevi olmalıdır” dedi.

“Partimle bağımda zafiyet söz konusu değil”

Parti üyeliğinden ayrılmadığını dile getiren Külcü, “Burada özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Bu ayrılık bilinmelidir ki benim resmi görevimden, yani sadece belediye başkanlığımdan ayrılmayı ifade etmektedir. Partimle olan bağımda bir zafiyet söz konusu değildir ve asla olmayacaktır. Biz meseleye bir dava olarak bakanlardanız. Davada asıl olan, esas olan samimiyet ve sadakattir. Biz bu yola çıkarken bir şey olmak için çıkmadık. Dolayısıyla sadakatimiz pazara kadar değil, mezara kadardır. Herkesin bunu bu şekilde bilmesini istiyorum” diye konuştu.

Külcü, çalışmalarında çalışma arkadaşları ve Çorum halkının kendisine en büyük desteği verdiğini belirtti. Külcü, “Yeni bir arkadaşımız birkaç gün sonra burada, meclisimizin içinden seçilerek göreve başlayacak. İnanıyorum ki o kardeşimiz de şu anda birlikte çalışmış olduğumuz ekiple heyecanlarını daha da büyüterek yaptığımız işlerden, hizmetlerden çok daha iyilerini, çok daha büyüklerini şehrimiz için, insanımız için yapmaya gayret edecek” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Ataşehir Belediyesinden İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasına ilişkin açıklama

Facebook Yorumları