Gümüşhane Belediyesi Başkanı Ercan Çimen, seçildiklerinden bugüne 110 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek, “Heyecanımız şehrimiz için” dedi.

Gümüşhane Belediyesi Başkanı Ercan Çimen, İl Genel Meclisi’nin devam eden şubat ayı toplantılarına katılarak devam eden, planlanan çalışmalarını bir sunum eşliğinde anlattı ve istişare gerektiren konularda İl Genel Meclisi üyeleriyle sohbet etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kürsüye gelen Başkan Çimen, kısaca 4 yılda neler yaptıklarını sunum eşliğinde önceki hali ve mevcut halinin fotoğraflarıyla birlikte paylaştı. Gümüşhane’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her noktasında Belediye’ye ait bir makinenin, işçinin çalıştığını, şehri adeta şantiye haline getirdiklerini kaydeden Çimen, “Biz bunları yaparken bu gücü sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, bakanlar kurulundan, hükümetimizden, milletvekillerimizden ve 1,5 yıldır burada görev yapan Valimiz Okay Memiş ve İl Genel Meclisi üyelerimiz olarak sizler ve dualarını esirgemeyen, külfetinde ve mükafatında bulunan hemşehrilerimizden alıyoruz” dedi.

“Bütçeyi 90 milyona çıkardık”

Belediye’nin bütçesini 40 milyondan 90 milyona çıkardıklarını ve göreve geldikleri günden itibaren 110 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Çimen, “13 milyon liralık hibe desteği sağladık. Devletimizin imkanlarıyla 11 milyonluk kaynak sağladık. Öz kaynaklarımızı kullanmadan 22 milyon liralık yatırım desteği aldık. Dokunulması gereken heryere dokunduk. Gümüşhane Belediyesinin tarihinde yok bize verilen destek. Ağustos ayında çevre yolumuz bitecek inşallah. Yeni TOKİ konutlarına çevre yolu bağlantısı koyduruyoruz. Şehrimizin 14 mahallesi oldu. Akçakale köyünü de bağladık merkeze. TOKİ’de 3 blok kaldı. Ağustos ayına kadar bitirecek. 2 yılda bitirdi. Bunun yüzde 80’i belediye arsasına yapıldı. Devamında konutlarımızı yapacağız. Bahçecik barajı projemizi il başkanlığımdan beri takip ediyorum. Gümüşhane Belediyesi, hizmete girdikten sonra 30 yıl vadeli olarak ödeyecek. Bununla eş zamanlı arıtma tesisi ve isale hattının proje ihalesi yapıldı. İnşallah kısa zamanda yapım ihalesi de yapılacak. Heyecanımız şehrimiz için” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gümüşhane Belediyesi otopark fiyatını 1 lira yaptı