Gümüşhane Belediyesi, 5’inci sınıf öğrencisi 754 çocuğa bisiklet hediye etti. Bisikletlerinin alan çocukların sevinçlerin yüzlerine yansıdı.

Gümüşhane Belediyesi, çocukları sevindirmeye devam ediyor. Belediye, kent merkezindeki tüm okullarda okuyan 5. sınıf öğrencilerine, 754 bisiklet hediye etti. Belediyenin 3 yılda dağıttığı bisiklet sayısı bin 759’a yükseldi. Bisikletlerini alan öğrenciler, sevinçli anlar yaşadı. Programda konuşan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 2015 ve 2016 yılında da bisiklet dağıtımı etkinliği düzenlediklerini hatırlattı. Çimen, bu yıl 5’inci sınıf öğrencilerinin sayısında ciddi artış olduğunu bildirdi.

Öğrencilerin, hediye verdikleri bisikletleri kazasız belasız kullanmalarını dileyen Çimen, “Süleymaniye Mahallesi’nde bir buçuk metre genişliğinde bisiklet yolunun çalışmasını başlattık. Özcan ve Bağlarbaşı mahallerinde de bisiklet yolları yapacağız” dedi.

Şehrin fiziki şartları nedeniyle daha önceden bisiklet yollarını hazırlayamadıklarını ifade eden Çimen, kentte 37 noktada 70 milyonluk yatırımla Gümüşhane’yi imar etmeye çalıştıklarını dile getirdi. Çimen, bisiklet dağıtım etkinliğinin gelecek yıllarda da artarak devam
edeceğini ifade etti. Çimen, projelerine destek veren Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, iş adamı İzzet Işık ve Çayırova Bellediye Başkanı Şevki Demirci’ye teşekkür etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Tematik parklar açılıyor ancak Büyükşehir uyardı!