Kartal Belediyesi’nden Evde Bayram Tıraşı Hizmeti
Kartal Belediyesi’nden Evde Bayram Tıraşı Hizmeti

 

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, evden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşlar için bayram öncesinde gerekli tüm önlemleri alarak saç tıraşı hizmeti verdi.

Koronavirüs (Covid-19) ile verilen mücadelenin, kentin her noktasında uyum içerisinde gerçekleşmesi amacıyla kısa süreliğine durdurduğu ‘Evde Sağlık’ hizmetine Mart ayı sonunda önlemleri artırarak yeniden başlayan Kartal Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların evlerine giderek saç tıraşlarını gerçekleştirdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan 2 kişilik ekip; koruyucu tulum, özel maske, siperlik ve eldiven giyerek; talep eden ve dışarı çıkamayacak durumda olan vatandaşların evlerine giderek saç tıraşlarını yaptı.

Kartal Belediyesi’nden Evde Bayram Tıraşı Hizmeti 2
Kartal Belediyesi’nden Evde Bayram Tıraşı Hizmeti 2

Her türlü önlem alındı

 

Sakal tıraşı, makaslı tıraş ve tırnak kesme gibi diğer bakım hizmetlerinin salgın önlemleri nedeniyle yasaklanması nedeniyle ekipler, her kullanımdan önce tamamen dezenfekte edilen tıraş makinesi kullanarak engelli veya 65 yaş üstü olmalarından dolayı dışarı çıkamayan vatandaşların saçlarını kısalttı. Ekipler, gittikleri adreslerde bakımını gerçekleştirdikleri vatandaşlara, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in çikolata ve kolonyadan oluşan bayram hediyesini sunarak, iyi bayramlar dileklerini iletti. Duydukları mutluluğu dile getiren vatandaşlar da bayram tıraşı hizmeti için Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.

Kartal Belediyesi’nden Evde Bayram Tıraşı Hizmeti 3
Kartal Belediyesi’nden Evde Bayram Tıraşı Hizmeti 3

Başkan’dan bayram tebriği

 

Hem yaşlılığı dolayısıyla hem de sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşlar için böyle tıraş hizmetini ayaklarına götürdüklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Ekiplerin gerekli tüm önlemleri alarak yaşlı ve engelli vatandaşların saçlarını kestiğini söyledi. Yüksel, “Bu tür sosyal belediyecilik çalışmalarımız tüm hızıyla sürecek. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için her türlü hizmeti yapmaya hazırız. Onlar bizim baş tacımız. Bütün vatandaşlarımızın Ramazan bayramını canı gönülden kutluyor, huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum” diye konuştu.

İnceleyin:  Kartal Belediyesine Birleşmiş Milletlerden Büyük Onur 

 

Facebook Yorumları