Yollara bayram geldi
Yollara bayram geldi

Bursa Büyükşehir Belediyesi; trafik yoğunluğu yüzünden yıllardır bakımları yapılamayan yollara, sokağa çıkma yasakları nda gerçekleştirdiği asfaltlama çalışmalarıyla hayat verdi. Ekipler; arefe ve bayram günlerinde de çalışmaları aralıksız sürdürdü.

Koronavirüs salgınının yayılımını önlemek için dezenfeksiyon çalışmaları başta olmak üzere süreçten olumsuz etkilenen vatandaşlara sıcak yemek, erzak ve pazar ihtiyaçlarının temini noktasında yoğun bir çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, salgını fırsata dönüştürerek, yıllardır bakım yapılamayan yollara hayat verdi. Büyükşehir, İçişleri Bakanlığı’nın 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ı kapsayan illerde 11 Nisan’dan itibaren hafta sonları uyguladığı sokağa çıkma yasaklarını tarihi bir fırsata dönüştürdü. Normal zamanda trafik yükü nedeniyle müdahale edilemeyen ana arterlere başlatılan asfaltlama çalışmaları, arife ve bayram günlerinde de sürdü.

 

Yollara bayram geldi 3
Yollara bayram geldi 3

Çalışmalar bayram da da sürdü

Son 6 haftalık periyotta; Mudanya yolu, T1, T3 tramvay hatları, Setbaşı, Yeşil, Namazgah, İpekçilik ile Gökdere-Acemler arasında yıllardır bakımları yapılamayan yollar baştan aşağı elden geçti. Geçen hafta sonu Merinos-Gökdere arası geliş istikameti yenilenen Ankara yolunun aynı güzergahdaki gidiş istikameti de arife gecesi yasağın başladığı ilk dakikalarda asfaltlandı. Bayram günü de devam eden çalışmalarla, Gökdere-Acemler arası çift yönlü olarak yeni asfaltla tanışmış oldu.

Yollara bayram geldi 2
Yollara bayram geldi 2

“İyi bir sınav verdik”

Mart ayının ikinci haftasında başlayan pandemi sürecini belediyecilik hizmetleri açısından iyi değerlendirdiklerini belirten Başkan Aktaş, hem sosyal hizmetler hem de rutin belediyecilik anlamında iyi bir sınav verdiklerini söyledi. Büyükşehir olarak salgının yayılmasını önlemek için dezenfeksiyon ve süreçten olumsuz etkilenen vatandaşlara sosyal yardımları aksatmadıklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Sağlık açısından alınan tüm tedbirlere rağmen hayat tüm hızıyla devam ediyor. Bu nedenle özellikle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarını çok iyi değerlendirdik. Yıllardır müdahale edilemeyen ana arterleri sil baştan yenileyerek, bu süreci tarihi bir fırsata çevirmiş olduk. Bu süreçte normalde aylarca sürecek çalışmaları gece gündüz çalışarak kısa sürede tamamlayan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

İnceleyin:  Sultanbeyli Metrosu inşaatı başladı... İlçeye 3 metro geliyor...

 

Facebook Yorumları