Bahadın Beldesi Belediye Başkanı Dilaver Özcan

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’ne bağlı Bahadın Beldesi Belediye Başkanı Dilaver Özcan, çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden kopmamak için beldede yaşayan öğrencilere ücretsiz kurs veriyor.

Bahadın’da öğretmenlik yaparken 9 yıl önce Belediye Başkanı seçilen Dilaver Özcan, bir taraftan belediye hizmetlerini yürütürken diğer taraftan da eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Belediye binasında küçük bir sınıf oluşturan Özcan, beldede üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik ücretsiz kurslar düzenliyor.

Eğitime önem veren Özcan, belediye olarak hazırladığı Avrupa Birliği (AB) projeleriyle de beldedeki öğrencileri çeşitli etkinliklere ve gezilere gönderiyor. Öğrencilere sıcak ve samimi davranan Özcan’a bazı öğrenciler, “amca” diye hitap ediyor.

Boş kalan zamanlarını öğrencilere kurs vererek değerlendirdiğini belirten Öğretmen Başkan Özcan, “Benim ikinci dönem belediye başkanlığım. Dışarıda ‘İşiniz ne?’ diye sorduklarında öğretmenim diyorum, sonra belediye başkanıyım diyorum.” ifadesini kullandı.

Hem öğretmenlikten uzaklaşmamak hem de üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere faydalı olmak amacıyla branşı olan coğrafya dersiyle ilgili kurs açtığını belirten Özcan, “Buradaki meslek lisemizde çocuklar üniversite sınavlarına girerken, coğrafya çözmek zorundalar. Meslek lisesi olduğu için de okullarında coğrafya dersi yok. Hem eksiklerini tamamlayalım hem ben öğretmenlikten uzaklaşmayayım diye yaklaşık 9 yıldır bu işi devam ettiriyoruz. İlçe Milli Eğitim ve okul müdürümüzün izni dahilinde yapıyoruz. Burada küçük bir sınıf oluşturduk, boş vakitlerimde hem ben başka bir şeyle uğraşmış olarak negatif enerjimi atmış oluyorum hem de öğrencilerimiz coğrafya sorularını çözme noktasında belli bir kapasiteye ulaşmış oluyorlar.” dedi.

Facebook Yorumları