Bartın Belediyesi alt ve üst yapı çalışmalarıyla kent merkezinin çehresini değiştirip, tüm mahalle ve sokakları sil başkan yeniliyor.

Bartın Belediyesi, yapılan altyapı ve üstyapı çalışmaları ile kent merkezinin çehresinin değiştirmeye devam ediyor. Belediye, doğalgaz ve diğer altyapı çalışmaları tamamlanan tüm mahalle ve sokakları sil baştan yeniledi. Belediye, kent merkezindeki 30-40 yıldır el değmeyen merdivenleri yenileyerek ışıklandırdı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “2017 yılı içerisinde Hükümet Caddesi altyapı ve üstyapı düzenleme çalışmaları tamamlandı. Düzenlemeler kapsamında; doğalgaz hattı ve yağmur suyu hattı döşendi, kanalizasyon şebekesi, su şebekesi, elektrik hattı, telefon hatları yenilendi. Yol granüllü taşlarla yapıldı. Aydınlatması yenilendi. Modern askı tipi çöp kovası ve çiçek saksıları yerleştirildi. Ağda Satan Adam, Simit Satan Adam ve Bakırcı heykelleri konularak cadde çok daha güzel bir görünüme kavuşturuldu. Aynı şekilde Kemerköprü, Şadırvan, Su Terazisi, Aşağı Cami, Karakaş, İskele, Yukarı Çarşı, Hamam, Mahmut Akcan Caddelerinin Altyapı ve üst düzenleme çalışmaları tamamlandı. Doğalgaz hattı ve yağmur suyu hattı döşendi, kanalizasyon şebekesi, su şebekesi, elektrik hattı, telefon hatları yenilendi ve modern aydınlatma yapıldı” dedi.

Kavaklı’nın görünümü değişti

Kent tarihini ön plana çıkaracak birçok çalışmaya da imza atan Bartın Belediyesi, 2017 yılında güzel bir projeyi daha hayata geçirerek tarihi evlerin bulunduğu Kavaklı Caddesi’ni sil baştan yeniledi. Çalışmalar kapsamında caddenin tarihi görünümünü ön plana çıkarmak amacı ile bahçe duvarları taş duvar olarak örüldü. Cadde üzerinde bulunan evlerin araç ve yaya girişlerine ferforjeden yapılmış korkuluklu kapılar yerleştirilirken, örülen taş duvarlara aydınlatmalar yerleştirildi. Cadde üzerindeki tarihi çeşme ve çevresi restore edildi. Son olarak da antik parke ve granüllü taşlarla yeniden düzenlenen Kavaklı Caddesi çok daha güzel bir görünüme kavuşturuldu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Cemal Akın, yeşil alan çalışmalarını değerlendirdi