Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Belediyesi, “Uydu Kent” projesi çerçevesinde kentin doğusuna bin 404 konut inşa edecek.

Dulkadiroğlu Belediyesi, “Uydu Kent” projesi ile kentin görünümü değiştirecek. Proje ile vatandaşlar, kira öder gibi ev sahibi olacak. Bin 404 konutlu projede bir daire ortalama 90 bin TL olacak, Belediye Başkanı Necati Okay, proje ile ilgili tanıtım toplantısı düzenledi. Okay, gazetecilerle projenin detaylarını paylaştı. Projenin, şehrin doğuya doğru gelişmesine katkı sağlayacağını kaydeden Okay, “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak ilk toplu konut projemiz olan Yeni Kent konut projemizi hayata geçirdik. Kahramanmaraş’ta her açıdan ilkleri barındıracak olan bu projemiz tam anlamıyla bir uydu kent projesidir” dedi.

“Metrekaresi yüksek, fiyatı düşük”

Okay, projeye kayıtların da başladığını ve Trabzon Caddesi’nde bulunan kayıt ofisinde detaylı bilgilerin verileceğini ve isteyenin 25 bin lira peşinatla kaydını yaptırabileceğini kaydetti. Okay, “Yeni Kent toplu konut projemiz de bu bakımdan çok önemlidir. Bölgemizdeki konut ihtiyacını gidermek ve model toplu konut projelerini ortaya çıkarmak açısından da bu projemiz çok önemli. Projemiz 1404 konuttan oluşmaktadır. Şehrimizin doğu bölümünde bulunan Ayvalı Su Arıtma tesisinin biraz üzerinde hakim bir tepede projemiz yükselecek. Projemizin en önemli özelliklerinden bir tanesi de ailelerin ihtiyaçlarına göre tam bir konut olarak dizayn edilmesidir. Daireler brüt 140 metrekare olarak belirlendi. Bu bir ailenin yaşam alanını oluşturmak için yeterli bir alan diye düşünüyorum” dedi.

“Ortalama fiyat 90 bin TL olacak”

Okay, orta düzey bir ailenin kira öder gibi ev sahibi olacağını anlattı. Okay, “Dairelerimiz 75 bin liradan başlayarak, 115 bin liraya kadar çıkan fiyatlarda olacak. Yani ortalama fiyat 90 bin lira olacak. Anlaşmalı katılım bankalarına vatandaşlarımız yönlendirilecek ve bir ev kirası öder gibi vatandaşımızı ev sahibi yapacağız. Yeni kent projesi ismine yakışır bir alan olacak. Bu alanımız vatandaşlarımızın sosyal alanda ihtiyaç duyacakları tüm donatılara sahip olacak. İçerisinde sağlık merkezinden spor alanlarına, ibadet hanelerden eğitim merkezlerine, alışveriş merkezlerinden yüzme havuzlarına, yürüyüş alanlarından yeşil alanlarına kadar bir çok sosyal donatı mevcuttur” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  KARABAĞLAR’DA MUHTARLAR MODERN OLANAKLARA KAVUŞTULAR