İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bağımsız Kentler Konferansı için davet edildiği Londra’da İzmir Modeli’ni anlatacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Dünya Bankası Uluslararası Finans Kurumu IFC ile ünlü İngiliz dergisi The Economist’in birlikte düzenlediği Bağımsız Kentler Konferansı için ay sonunda Londra’ya davet edildi. Kocaoğlu, İzmir’in başarılı finans dengesi ile yerel kalkınma ve çevre projelerini anlatacak.

Dünyaca ünlü derecelendirme kuruluşları Moddy’s ve Fitch, İzmir’in ulusal kredi notunu “yatırım yapılabilir seviyesinin en üst basamağı” olan AAA’ya çıkardı. İzmir, uluslararası popülaritesini de giderek artırmaya başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ay sonunda Londra’ya davet edildi. Kocaoğlu, yapılacak Bağımsız Kentler Konferansı’na (Cities Unbound) konuşmacı olarak davet edildi. Konferansı, Dünya Bankası Uluslararası Finans Kurumu IFC ile ünlü İngiliz dergisi The Economist’in birlikte düzenliyor. Konferansta, kamuoyunda “İzmir Modeli” olarak bilinen yerel kalkınma ve çevre projeleri ile başarılı finans dengesini anlatması istenen Başkan Kocaoğlu, kent ile ilgili sorulara da yanıt verecek.

Konferans, 30 Haziran 2017 tarihinde The Crystal Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bağımsız Kentler Konferansı’na, aralarında dünyanın farklı bölgelerinden belediye başkanları ile altyapı, ulaşım, enerji, sürdürülebilirlik ve iletişim sektörlerinin üst düzey yöneticilerinden oluşan 80 davetli katılacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir Büyükşehir deniz ulaşımında filoyu genişletiyor