Ana SayfaÇevreBergama Belediyesi Bir Ayda 11 Ton Camı Geri Dönüşüme Kazandırdı

Bergama Belediyesi Bir Ayda 11 Ton Camı Geri Dönüşüme Kazandırdı

Bergama Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, cam atıklarının geri dönüşüme kazandırılması için çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında 11 tonluk cam atığını bir ayda geri dönüşüme kazandırmayı başaran Bergama Belediye Başkanı Hakan Koşu, geri dönüşüm çalışmalarını her geçen gün hızlandıracaklarını söyledi.

Cam Atık Kumbaraları İle 11 Tonluk Geri Dönüşüm

Belediye, ilçenin belli başlı noktalarında cam atık kumbarası bulunduruyor. Kumbaralarda biriken cam atıklar temizlik işleri personeli ve protokol imzalanan lisanslı firmanın çalışanları tarafından toplanıyor. İlçe genelinde toplam 59 noktaya yerleştirilen atık kumbaraları ile Bergama Belediyesi bir ayda toplam 11 ton cam şişeyi geri dönüşüme kazandırdı.

Bergama Belediyesi Başkanı Koştu: “Cam şişeler çöpe değil kumbaraya”

Vatandaşların kullanmadıkları ürünleri çöp yerine geri dönüşüme katkıda bululması için atık kumbalarına atılmasını isteyen Belediye Başkanı Koştu, çeşitli cam ürünlerinin kumbaralara atılması bilincini ilçeye yerleştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Bu şekilde doğal kaynakların korunduğunu ve atık camları da geri dönüşüme kazandırdıklarını belirtti. Koştu ayrıca kumbaralara camdan başka bir şeyin atılmamasını da rica ederek duyarlı olan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla