Ana SayfaÇevreAtık YönetimiYenimahalle, Mobil Atık Getirme Merkezi’ni 16’ya çıkardı

Yenimahalle, Mobil Atık Getirme Merkezi’ni 16’ya çıkardı

Yenimahalle Belediyesi’nin Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçe genelinde belli başlı noktalara koyduğu Mobil Atık Geliştirme Merkezlerine yenileri eklendi. 5 adet daha geliştirme merkezi konumlandıran belediye, sayıyı 11’e çıkardı. Merkezler vatandaşların yoğun olarak bulunduğu konumlara yerleştirildi.

5 Farklı Türden Atık Toplanıyor

Bu kapsamda yürütülen çalışma ile 5 farklı türden atık toplanabilecek. Kağıt, plastik, metal, cam ve bitkisel yağlar olmak üzere toplanacak olan atıklar geri dönüşüme kazandırılacak. Geri dönüşüm ile hem ülke ekonomisine hem de çevrenin korunmasına büyük katkı sağlayacak olan atıklar sağlıklı bir yaşamı da beraberinde getirecek.

“Çevre kirliliği herkesin duyarlı olması gereken bir konu”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilerleyen dönemlerde geliştirme merkezlerinin sayısının artacağını ifade etti. Çevre kirliliğinin herkesin duyarlı olması gerektiği bir konu olduğuna değinen Yaşar, ülke olarak atıkların geri dönüştürülmesinde çok geride olduğumuzu söyledi. Geri dönüşümü olan tüm atıkların toplanması gerektiğini ekledi ve bunun hem sağlığımızı hem de çevremizi iyileştireceğine vurgu yaptı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar konuşmasını “Bu yüzden atıkların kaynağında ayrıştırılması konusunda mobil atık getirme merkezlerinde atıkları topluyoruz. Hedefimiz, her mahallemize en az bir tane Mobil Getirme Merkezi yerleştirmektir” sözleriyle sonlandırdı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla