Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Rifat Örnek

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından yardımcısı Rifat Örnek de görevinden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığınca, İstanbul’un Beşiktaş Belediyesi hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmada, belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alındığı ve usulsüz ihale ve ruhsat verildiği tespit edildi. Bunun yanı sıra kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız menfaat temin edildiği de belirlendi. Bu iddialar üzerine, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile meclis üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil, 4 Ocak 2018’de, görevden uzaklaştırıldı.

Rifat Örnek de görevden alındı

Aynı soruşturma kapsamında bugün de Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Rifat Örnek görevinden alındı. Örnek’in meclis üyeliği ve meclis 2. başvekilliği görevlerinin devam ettiği öğrenildi. Örnek’e Fen İşleri Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü bağlıydı. Bunun yanı sıra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü birimleri de Örnek’in sorumluluğundaydı. Örnek aynı zamanda Beşiktaş Belediyesi Encümen Başkanı olarak da görev yapıyordu.

Kız kardeşi de görevden alınmıştı

Soruşturma kapsamında 17 Ocak’ta da Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı açığa alınmıştı. 25 Ocak tarihinde de Hazinedar göreve geldiğinden beri özel kalem müdürlüğünü yapan kız kardeşi Pelin Hazinedar Başlangıç, son olarak bulunduğu Dış İlişkiler Müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmıştı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ'NDEN "İPTAL" AÇIKLAMASI